נגד חשוד שרכש ציוד במיליוני שקלים על חשבון הצבא

האיש הודה שקנה מחשבים ניידים וסמארטפונים במשך שנים וחילקם למקורביו. משרד הביטחון השעה קשריו עם החברות שסיפקו לו את המוצרים

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

חשד להונאת ענק בצה"ל: איש קבע בדרגת נגד בפיקוד הצפון חשוד ש"ניפח" הזמנות רכש מחברות ציוד אלקטרוני, וחילק לעצמו ולמקורביו שלל – מחשבים ניידים, טאבלטים, סמארטפונים, ציוד אלקטרוני לרכב ועוד. במשרד הביטחון החליטו להשעות לאלתר את שש החברות שסיפקו לנגד את המוצרים, כדי למנוע אפשרות של התקשרות עם חברות אלו וכדי שלא יוכלו להשתתף במכרזים עד השימוע שייעשה להן.

לידי היחידה הארצית לחקירות הונאה במצ"ח הגיע מידע על פעולותיו של איש הקבע מפיקוד הצפון, האמון בתוקף תפקידו על רכישת מוצרים דיגיטליים. לפי החשד, הוא ניצל את סמכותו לרכישת ציוד שאינו כלול בחוזה הרשמי עם החברות, במחיר מיליוני שקלים.

בהודעה של משרד הביטחון שפורסמה היום (חמישי) נאמר, כי הנגד הודה בחקירתו בחשדות. לפי ההודעה הוא "מסר כי נהג, במשך כמה שנים, 'לרכוש' ציוד יקר ערך מספקים שזכו במכרז של מערכת הביטחון". הנגד קנה לפעמים מוצרים באופן פיקטיבי, קיבל זיכוי על הרכישה וכך יכול היה לקנות מוצרים נוספים.

במערכת הביטחון מציינים כי לפי החשדות, החברות לציוד אלקטרוני פתחו לנגד מעין "קווי אשראי", לרכישת הציוד הדיגיטלי. החברות עצמן הוציאו דרישות תשלום כוזבות למשרד הביטחון, שתיארו הזמנות ציוד ושירותים ששימשו בפועל למסעות קניות של הנגד. הקניות נועדו לעתים לשימושו הפרטי ולפעמים עברו לקציני צה"ל או מקורבים. כך לפי החשדות, הנגד גם נהג לשהות באורח דומה בצימרים בצפון ולאכול במסעדות.

במערכת הביטחון סבורים כי החברות ידעו על המתרחש, ולכן הוחלט להשעותן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ