גורמים בלשכת נתניהו: לא נקפיא את הבנייה בהתנחלויות

על רקע התבטאויותיו של היועץ עמידרור, לפיהם הבנייה גורמת נזק לישראל, שללו בסביבת נתניהו הקפאה כדי לקדם את המשא ומתן עם הפלסטינים

ברק רביד - צרובה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה

בלשכת ראש הממשלה אמרו אתמול כי אין שינוי בעמדתו בעניין הבנייה בהתנחלויות. בסביבתו ציינו כי נתניהו אינו מתכוון לבצע הקפאה נוספת של הבנייה בהתנחלויות כחלק מהניסיון לחדש את המשא ומתן עם הפלסטינים. הדברים נאמרו על רקע הפרסום ב"הארץ" של דבריו של היועץ לביטחון לאומי, יעקב עמידרור, בעניין ההתנחלויות. בשיחות סגורות אמר באחרונה עמידרור שהבנייה בהתנחלויות גורמת נזק מדיני לישראל.

"אי אפשר להסביר את נושא הבנייה בהתנחלויות בשום מקום בעולם", אמר עמידרור באחד הדיונים הסגורים שהתקיימו באחרונה בלשכת ראש הממשלה. "אי אפשר להסביר את הנושא הזה לקנצלרית גרמניה אנגלה מרקל ואפילו לא לראש ממשלת קנדה סטיבן הארפר. הבנייה בהתנחלויות הפכה לבעיה מדינית וגורמת לישראל לאבד תמיכה גם מצד ידידותיה במערב".

בלשכת ראש הממשלה לא הכחישו אתמול את דבריו של עמידרור, אך ציינו כי אין לראות בהם איתות לכך שנתניהו בוחן את האפשרות להקפיא את הבנייה בהתנחלויות. השר לענייני מודיעין, דן מרידור, שיסיים בשבועות הקרובים את תפקידו, הביע אתמול תמיכה בעמדת עמידרור. לדברי מרידור, ישראל צריכה להקפיא את כל הבנייה בהתנחלויות שנמצאות מחוץ לשכונות היהודיות במזרח ירושלים ושלושת הגושים הגדולים - אריאל, מעלה אדומים וגוש עציון.

בראיון ל"קול ישראל" אמר מרידור כי המשך הבנייה בהתנחלויות פוגע בדימויה של ישראל בעולם ואף סותר את עמדתה המוצהרת של ממשלת נתניהו בזכות פתרון של שתי מדינות לשני עמים. "מצד אחד אנחנו מביעים נכונות לפתרון שתי מדינות, אבל מצד שני אנחנו לא מגבילים את הבנייה רק לגושי ההתנחלויות", אמר מרידור. "בנייה מחוץ לגושי ההתנחלויות מסכנת את המפעל הציוני ועלולה להביא לכך שתיווצר מדינה דו-לאומית בין הירדן לים התיכון".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ