יוזמה בשמאל: הזמנת אובמה לכיכר רבין

ארגון המחנה המשותף ושלום עכשיו מקדמים בפייסבוק הפגנת תמיכה בשלום בכיכר, ומקווים שנשיא ארה"ב ינאם בפני המשתתפים

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ארגון המחנה המשותף החל לקדם יוזמה לעריכת עצרת שלום המונית בכיכר רבין ביום בואו של אובמה לישראל. מארגני העצרת מקווים שניתן יהיה לאפשר לאובמה להשתתף באירוע בהתחשב בהוצאות האבטחה המשמעותיות הכרוכות במהלך או לחלופין לאפשר הצגת נאום שלו בווידאו אל מול רבבות המשתתפים בעצרת.

בועז נול, מראשי התנועה, שעמד מאחורי מאבק הפרייארים אמר אתמול, “הוצאנו כבר אישור לעצרת בכיכר. התכנית היא לקיים אירוע תחת הכותרת, 'אובמה, בוא נדבר שלום'. הקהל יברך את אובמה על בואו לישראל ויביע תמיכה בחידוש תהליך השלום". לדברי נול, במקביל לנסיונות להדבר בנושא מול הצוות של הנשיא האמריקני, בכוונתם לנהל מגעים דומים גם עם בית הנשיא בניסיון לשכנע את נשיא המדינה, שמעון פרס, להשתתף באירוע. “מדובר בעצרת לא פוליטית, שלא מזוהה עם מפלגה כלשהי", אמר נול אתמול.

גם תנועת שלום עכשיו פתחה בסדרת מהלכים לקראת בואו של אובמה לישראל. כך, התנועה פתחה בקמפיין פייסבוק הדוחק בנשיא ארה"ב לנאום לפני אזרחי ישראל. במקביל פנתה שלום עכשיו לעיריית תל אביב בבקשה לשריין את כיכר רבין לטובת הפגנה בעת ביקור אובמה. ״חשוב שקולו של הציבור הישראלי התומך בשלום ישוב וישמע, ביקור אובמה מייצר הזדמנות לשינוי ממשי באזור״.

בתגובה נפתח גם דף פייסבוק שקורא לאובמה להגיע לשומרון. "כן, אנחנו יכולים!" נכתב בדף "אם 50,000 איש יצטרפו לדף ברק אובמה ירגע ולא יקשיב לטרוף של השמאל. אז בואו ננסה ביחד לעשות כאן משהו גדול באמת ולהרוס לשמאל את התוכניות".

כיאות לכל יוזמת פייסבוק מצליחה, לעניין הצטרף גם דף סאטירי בשם "קים בוא לכיכר", שקורא להזמין את קים ג'ונג און, שליט צפון קוריאה הנוכחי, להגיע לנאום בכיכר רבין.

מתוך עמוד הפייסבוק, אובמה בוא לכיכר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ