הציץ ונפגע |

אישום נגד מקורב לבני הזוג נתניהו: הפיץ את התמונות שצילם אשל ללא אישורו

עזרא סיידוף, בכיר במשרד רה"מ, מואשם שקיבל את מכשיר האייפון של נתן אשל, חיטט בו והציג תמונות של עובדות בלשכה לעובדים אחרים

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

פרשת נתן אשל שהסעירה את לשכת ראש הממשלה לפני יותר משנה ממשיכה לעורר גלי הדף. לפני כשבועיים, ב-27 בינואר, הוגש לבית הדין המשמעתי של עובדי המדינה כתב אישום נגד סמנכ"ל למבצעים ונכסים במשרד ראש הממשלה, עזרא סיידוף, על כך שהפיץ את התמונות הבלתי הולמות שמצא במכשיר הטלפון הנייד של אשל לעובדים נוספים במשרד ראש הממשלה.

כתב האישום מגולל מסכת אירועים מוזרה שהתרחשה בקיץ 2011 בלשכה הרגישה ביותר במדינה. "בתאריך 26.6.11, או בסמוך לכך, נמסר מכשיר האייפון של מר נתן אשל, ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה... לנאשם, לצורך תיקון", נכתב בתובענה שהוגשה נגד סיידוף. סיידוף הוא אחד האנשים החזקים במשרד ראש הממשלה ואף נחשב למקורב של בני הזוג נתניהו.

בעוד שראש הלשכה נתן אשל צילם במשך תקופה ארוכה באמצעות מכשיר הטלפון הנייד תמונות בלתי הולמות של עובדות במשרד ראש הממשלה, הסמנכ"ל עזרא סיידוף ניצל את העובדה שמכשיר הטלפון נמסר לו לתיקון כדי לשזוף את עיניו בצילומים ואף להראות אותם לעובדים נוספים בלשכה.

"הנאשם לקח לידו את מכשיר האייפון של מר אשל, הדליק אותו והסתכל בתמונות המצולמות השמורות על גבי המכשיר, בין היתר תמונות של עובדות לשכת ראש הממשלה", צוין בכתב האישום. "לאחר מכן העביר את מכשיר האייפון לגברת אופיר לינור, מזכירת ראש הממשלה ועוזרת ראש לשכת ראש הממשלה, על מנת שתצפה אף היא בתמונות השמורות על גבי מכשיר האייפון של מר אשל. כל האמור, ביצע הנאשם ללא ידיעתו או אישורו של מר אשל".

אשל, נתניהו, האוזר ושפרצילום: אמיל סלמן

אם הסיפור אינו תמוה דיו, בפברואר אשתקד דיווח העיתונאי גיא פלג בערוץ 2 כי למרבה האירוניה, דווקא החיטוט האסור של סיידוף במכשיר הטלפון של אשל, הוא שסיפק את "האקדח המעשן" בפרשה וחשף את התנהגותו הבלתי הולמת של ראש לשכת נתניהו כלפי העובדת ר'.

פלג דיווח אז כי פקידות בלשכת נתניהו סיפרו לחוקרי נציבות שירות המדינה שחיפשו ראיות נגד אשל, כי סיידוף הראה להן את התמונות המרשיעות. אשל הודח בבושת פנים מתפקידו, אולם הממונה על המשמעת בנציבות שירות המדינה, אסף רוזנברג, חשב כי גם במעשיו של סיידוף נפל פגם.

סיידוף נחקר באזהרה וטען כי לא חיטט במכשיר הטלפון של אשל, אלא רק בדק מה התקלה. בתחילה שקלו בנציבות שירות המדינה להסתפק בנזיפה, אולם לאחר חודשים ארוכים של המתנה הוחלט לבסוף להגיש נגד סיידוף כתב אישום בבית הדין המשמעתי של עובדי המדינה.

אך האירוניה שבפרשה רק הולכת ומתגברת. מסתבר שנתן אשל לא היה רק נאשם בפרשה המביכה שנקראת מאז על שמו, אלא גם היה קורבן בעצמו. "במעשיו כמתואר לעיל, פגע הנאשם (עזרא סיידוף, ב"ר) בפרטיותו של מר אשל והתנהג התנהגות שאינה הולמת עובד מדינה", נכתב בכתב האישום נגד הסמנכ"ל הבכיר במשרד ראש הממשלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ