שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
ברק רביד
ברק רביד
ברק רביד
ברק רביד

שר הביטחון אהוד ברק טס הבוקר (שני) במפתיע לביקור בוושינגטון. לא ברור מה מטרת הנסיעה, אך מלשכת ברק נמסר כי הוא ייפגש עם בכירים בפנטגון ובקהיליית המודיעין האמריקאית. מדובר בנסיעה רביעית של ברק לחו"ל בחודש האחרון בלבד. השר דן מרידור ישמש כממלא מקומו של ברק.

ביקורו של ברק בוושינגטון מגיע בעיתוי מוזר, כאשר הוא נמצא שבועות ספורים לפני פרישה מהפוליטיקה. בנוסף, השבוע יגיעו לוושינגטון ממילא היועץ לביטחון לאומי יעקב עמידרור והשליח המיוחד של ראש הממשלה עו"ד יצחק מולכו כדי להכין את ביקורו של הנשיא אובמה בישראל. לפיכך, לא ברור למה נחוצה נסיעתו של ברק.

רק בשבוע שעבר חזר ברק מנסיעתו האחרונה, לכנס ביטחוני בהשתתפות שרי הגנה מרחבי העולם במינכן שבגרמניה. זאת אחרי שלפני כשבועיים שהה בדאבוס שבשווייץ לרגל כנס הפורום הכלכלי העולמי . בינואר גם הספיק שר הביטחון לבקר בוושינגטון, ובסוף אוקטובר טס לבריטניה.

אהוד ברק (משמאל), בני גנץ ואמיר אשלצילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

בנסיעותיו האחרונות גם ניצל ברק את בימות הכנסים ואת הראיונות שהעניק לכלי תקשורת זרים כדי לשחרר התבטאויות שהפכו בין רגע לכותרות ראשיות כאן בארץ. בשבוע שעבר היתה זו התייחסות רשמית ראשונה שסיפק במינכן על התקיפה שבוצעה בסוריה; ואילו בביקור בדאבוס אמר בריאיון ל-CNN כי הוא מתכוון "לעזוב את החיים הפוליטיים לפחות לחמש שנים" וכן הודה שהמחאה החברתית"זכתה להתעלמות מהממשלה".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ