ניר חסון
ניר חסון

אנדרי פשניצ'ניקוב, האזרח הישראלי שהסתנן למצרים, נידון היום (שני) לשנתיים מאסר בבית משפט במצרים. השופט בבית המשפט בנואיבה הפך החלטה קודמת של בית המשפט בשארם מלפני שבועיים, שקבעה כי יש לגרש את פשניצ'ניקוב לישראל.

פשניצ'ניקוב - שהתפרסם לפני כחצי שנה כאשר לאחר שסיים את שירותו הצבאי בחר לעבור ולהתגורר בשטחי הרשות הפלסטינית כאות הזדהות עם העם הפלסטיני - עבר למצרים לפני כחודש וחצי, ככל הנראה ללא מסמכים מזהים. שכן, שני הדרכונים שברשותו הוחרמו על ידי ישראל יום קודם לכן, בשל החשד שהוא מבקש להגיע לעזה.

הפרקליטות המצרית ערערה על החלטת הגירוש ובית המשפט קבע שעל פשניצ'ניקוב להציג את דרכונו. חבריו ומשפחתו בישראל הצליחו להשיג את הדרכון, שהוחרם על ידי משטרת אילת לפני שהוא הסתנן למצרים. ואולם אך בדיון שהיה היום הופתעו פשניצ'ניקוב ועורכת הדין המצרים המייצגת אותו מהחלטת השופט לדחות את בקשתו להיות מגורש לישראל ולגזור עליו שנתיים מאסר בפועל.

אנדרי פשניצ'ניקוב צילום: מוטי מילרוד

גם אחמד דעייף, אזרח ישראלי, תושב אום אל פחם, נידון היום באותו בית משפט במצרים לשנתיים מאסר. דעייף הסתנן גם הוא למצרים מטעמים אידיאולוגיים מכיוון שאמר שאינו מוכן לחיות תחת שלטון ישראל.

בשבועות האחרונים טענו חבריו ומשפחתו של פשניצ'ניקוב כי ישראל לא עושה די כדי לשחררו. לדברי מקורבים של פשניצ'ניקוב, עורכת הדין המצרייה שעיינה בתיק החקירה, גילתה שישראל לא העבירה או לכל הפחות לא וידאה, שהמצרים קיבלו את המסמכים המזהים של פשניצ'ניקוב. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ