הבוקר: אזעקה נשמעה ברחבי הארץ במסגרת תרגיל

כחלק מתרגיל פיקוד העורף במוסדות חינוך, נשמעה אזעקה עולה ויורדת בכל חלקי הארץ למעט עוטף עזה. בהמשך יישלחו גם הודעות טקסט לאזרחים

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן

פיקוד העורף קיים הבוקר (חמישי) תרגיל בבתי הספר ובמוסדות חינוכיים. התלמידים התבקשו לתרגל את הירידה למקלטים, לפי תרחיש של ירי טילים מסיבי על העורף. בשעה 10:05 נשמעה ברחבי הארץ אזעקה עולה ויורדת למשך דקה וחצי.

ביישובי אזור עוטף עזה, המרוחקים עד שבעה קילומטרים מהרצועה, לא נשמעה אזעקה.  התרגיל, שנמשך עד לשעה 12:00, כלל גם תרגול הפיזי עצמו של הירידה למקלטים, וגם את דרכי ההתמודדות הרצויות של הסגל החינוכי לאחר מקרה של נפילת טילים.

בצה"ל אומרים כי מטרת התרגיל היא להגביר את מוכנותה של מערכת החינוך הישראלית לאפשרות של נפילות טילים, ולהתנהגות "אפקטיבית", כהגדרתם, גם כאשר מדובר בסיטואציה בה התלמידים אינם נמצאים בכיתות, כמו באשר בזמן ההפסקה בין השיעורים.
במקביל לאזעקה, יתקיים היום ניסוי נוסף במערכת "מסר אישי" - אמצעי ההתרעה הסלולרי של פיקוד העורף. בעלי מכשירים ניידים התומכים באפשרות ה-cell broadcast קיבלו הודעות מיוחדות לטלפונים המבשרים כי מדובר בתרגיל של פיקוד העורף, במספר שפות.

בתרגיל האחרון שנערך בחודש אוקטובר קיבלו את ההודעות רק כמחצית מהאזרחים, מאחר ולא כל המכשירים תומכים באפשרות שליחת ההודעות הזו. בנוסף, כבדי שמיעה וחרשים המצויידים במכשירי "ביפר" לשם קבלת התרעה בזמן ירי טילים, יקבלו אף הם הודעה על התרגיל.

תלמידים בתרגיל פיקוד העורף, הבוקרצילום: ניר כפרי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ