זיגייר גילה לחברי ילדות שגויס למוסד

ל"הארץ" נודע כי לפחות שניים מחברי ילדותו במלבורן שמעו ממנו על העניין. "קשה לי לדמיין אותו כסוכן כפול. הוא היה ציוני גאה", אמר אחד החברים

דן גולדברג
סידני
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים32
דן גולדברג
סידני

, מי שעל פי הפרסומים הזרים הוא "" שהתאבד בכלא איילון, גילה ללפחות שניים מחברי ילדותו ב כי גויס בידי המוסד – כך נודע ל"הארץ". אחד מחברי ילדותו ממלבורן, שביקש שלא להזדהות בשמו, סיפר כי זיגייר חלק עמו את המידע כשנפגשו בבאר תל-אביבי לפני כעשור.

"הוא סיפר שזה עתה גויס", אמר החבר, "אני נדהמתי, זה מסוג הדברים שמדברים עליהם בצחוק. אבל לא היתה לי כל סיבה לפקפק באמינות דבריו". הוא הוסיף כי "לרוב הצהרות שכאלה גוררות אחריהן שיחה, אבל אני לא שאלתי, והוא לא הרחיב. בהמשך גיליתי שלא הייתי היחידי שהוא השמיע באוזניו את הדברים האלה".

הוא נקב בשמו של מכר נוסף, אחד מחבריו הקרובים של זיגייר מתקופתו בתנועת השומר הצעיר, שגם עמו חלק זיגייר את סוד המדינה. כאשר נשאל האם זיגייר נהג להתרברב, אמר: "כלל וכלל לא. הוא היה בחור שקט ורציני מאוד. קשה לי לדמיין אותו כסוכן כפול. הוא היה ציוני גאה", הוסיף.

6 מתוך 6 |
זיגייר בחתונה
1 מתוך 6 |
הודאת הפרקליטות כי אסיר שהוחזק בזהות בדויה התאבד בתאו
2 מתוך 6 |
קברו של זיגייר באוסטרליה

"הארץ" פנה ליותר מתריסר מחבריו ומכריו של זיגייר בבקשה להתראיין, ואולם רובם סירבו לדבר. משפחתו של זיגייר נמנעת גם היא מלהגיב בתקשורת, וכך גם ראשי הקהילה היהודית באוסטרליה. יש בהם החוששים מפגיעה בקהילה היהודית בכלל ובציונים בפרט, אם יתגלה שזיגייר עשה שימוש לרעה בדרכונו האוסטרלי כדי לרגל למען ישראל.

דני בארוז, אחד מידידו הקרובים של זיגייר, סירב תחילה להתראיין ואולם כאשר נשאל מדוע חברים כה רבים של זיגייר נמנעים מלחלוק כבוד אחרון לו, אמר: "אנשים שותקים כי הם לא יודעים. אני לא יודע כלום. אני לא רוצה לדעת כלום". לדבריו בארוז, שבילה שנה בחברתו של זיגייר בישראל ב-1994, "המשפחה כבר סבלה רבות, ונאלצת לעבור כעת טרגדיה נוספת. איבדתי חבר טוב ומשפחתו של חברי איבדה בן".

כשנשאל מה היתה יכולה להיות הסיבה לכך שנתפס בידי סוכנים ישראלים, ונכלא בבידוד בתא בבית כלא בעל אבטחה מירבית, ענה בארוז: "רק לאדם אחד יש את התשובה לכך, והוא כבר לא יכול לקבל שיחות". ידידה אחרת ציינה שהפרשה כולה תמוהה ביותר. "איש לא מבין במה מדובר", אמרה, "השאלה הגדולה ביותר היא: האם זו היתה התאבדות, או רצח?".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ