עשרות פצועים בעימותים בין פלסטינים לכוחות צה"ל ליד כלא עופר

המפגינים צעדו לאות תמיכה באסירים הפלסטינים המוחזקים בבתי הכלא בישראל. לפי חלק מהדיווחים, בפצועים גם עיתונאי פלסטיני, ושני חיילים שנפגעו קל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

עשרות בני אדם נפצעו בצהריים (שישי) בעימותים בין מפגינים לחיילי צה"ל סמוך לכלא עופר שבמעבר קלנדיה הסמוך לרמאללה. עימותים פרצו גם בשכונת עיסאוויה בירושלים. המפגינים צעדו לאות תמיכה באסירים פלסטינים ובעיקר באסירים השובתים רעב, ובראשם סאמר אלעיסאווי, ששובת רעב כבר למעלה מ-200 ימים.

התהלוכות באו על רקע קריאות מצד האסירים בבתי הכלא. בתום תפילות יום השישי החלו המפגינים להתאסף וצעדו לכיוון כלא עופר, שם התקהלו למעגל תפילה המוני. בתום התפילה התפתח עימות בין המפגינים לבין כוחות צה"ל המוצבים באזור. 

הפלסטינים מדווחים כי החיילים השתמשו ברימוני גז ובכדורי גומי כדי לפזר את המפגינים. בצה"ל אומרים כי התקבל דיווח על פצוע בינוני כתוצאה מירי כדור גומי של כוחות צה"ל, והנושא נבדק. מוקדם יותר דיווחו הפלסטינים כי כתוצאה מהעימותים נפצעו שלושה עיתונאים פלסטינים, אחד מהם קשה כתוצאה מפגיעת כדור גומי בראשו.

אשה ברמאללה מחזיקה תמונה של אסיר פלסטיני צילום: אי-פי

גם בכפר עיסאוויה שבמזרח ירושלים התקיימה צעדת תמיכה באלעיסאווי, תושב הכפר. במהלך התהלוכה תקפו צעירים את כוחות המשטרה באבנים, והשוטרים השיבו באמצעים לפיזור הפגנות. גם שם דווח על כמה נפגעים בעימותים עם חיילים כתוצאה מגז פלפל ורימוני גז. על פי הדיווחים של הפלסטינים, שני חיילים נפגעו מיידוי אבנים לעברם. 

בשבועות האחרונים, תופסת סוגיית האסירים הפלסטינים תאוצה בגדה המערבית, וכמעט מדי יום מתקיימות תהלוכות ואירועי תמיכה וקריאה להתערבות הקהילה הבינלאומית.

אלעיסאווי הועבר הבוקר לבית החולים אסף הרופא בשל הידרדרות במצבו הרפואי. אחותו סיפרה כי מזה כמה ימים הוא מסרב ליטול את תוספי המזון שמחזיקים אותו בחיים, מאז שפתח בשביתת הרעב לפני 207 ימים.

אלעיסאווי נעצר בשנת 2000 לאחר שנתפס כשברשותו נשק חם. הוא נידון למאסר של 30 שנה. בזמן חילופי השבויים בפרשת שליט הוא שוחרר, אך נאסר שוב לאחר שניסה להגיע לרמאללה והפר את תנאי שחרורו.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ