רשת אוסטרלית: זיגייר מסר פרטים על מבצע באיטליה

הכתב שחשף את פרשת העציר איקס, טוען כי זיגייר נעצר לאחר שמפעיליו חשדו כי חשף בפני השב"כ האוסטרלי מידע על מבצע סודי שהמוסד עמל עליו שנים

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים64
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

בן זיגייר, העציר איקס, נעצר בישראל בשובו מביקור באוסטרליה לאחר שמפעיליו במוסד חשדו כי מסר מידע רגיש לשב"כ האוסטרלי, כך מדווחת הבוקר (שני) רשת ABC האוסטרלית.

לפי הדיווח של העיתונאי טרוור בורמן, שחשף את פרשת זיגייר לפני שבוע, המוסד הישראלי חשד כי זיגייר מסר לשב"כ האוסטרלי – ה-ASIO – מידע רב על פעילותו כסוכן באוסטרליה וכן על חברת הקש שהפעיל עבור המוסד באיטליה.

בורמן טוען כי זיגייר נפגש מספר פעמים עם אנשי השב"כ האוסטרלי ונתן להם פרטים מקיפים על כמה מבצעים של המוסד, כולל מבצע סודי ביותר באיטליה שעל הכנתו עמלו בארגון שנים רבות. לדבריו, לא ברור אם זיגייר הוא שיזם את הקשר עם השב"כ האוסטרלי או שהמגע עמם נוצר לאחר שזומן לחקירה.

עם זאת, דיווחים בימים האחרונים מצביעים על כך שזיגייר היה נתון במעקב של השב"כ האוסטרלי במשך תקופה ארוכה בעת ששהה באוסטרליה ללימודי תואר שני באוניברסיטת מונש במלבורן. השב"כ האוסטרלי חשד בו עקב העובדה שהחליף את שם משפחתו ואת דרכונו ארבע פעמים. אחת ההשערות מתחילת הפרשה היתה שזיגייר הפך לסוכן כפול.

זיגייר במדי צה"ל

בורמן מדווח כי במהלך אחד מביקוריו באוסטרליה, זמן רב לפני מעצרו ב-2010, הגיש זיגייר בקשה לוויזת עבודה באיטליה. לפי הדיווח של רשת ABC, זיגייר - יחד עם עוד שני חשודים בעלי דרכון אוסטרלי - הקימו חברת קש באיטליה שתסחור בציוד תקשורת עם איראן ועם כמה מדינות ערביות נוספות. על פי הדיווח, במוסד גילו כי זיגייר היה בקשר עם השב"כ האוסטרלי וחששו כי חשף בפניהם את חברת הקש באיטליה.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ