המבקר: בימים הקרובים אחליט אם לבדוק פרשת העציר x

עם זאת, טען המבקר כי הוועדה לביקורת המדינה היא שצריכה לעסוק בפרשה. על שמירת תיק החוץ לליברמן אמר: ברגע שזה פלילי, נחסמת דרכי לטפל בזה

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

מבקר המדינה, השופט יוסף שפירא, התייחס הבוקר (שני) בכנס באוניברסיטה הפתוחה ברעננה לפניית ח"כ נחמן שי (העבודה) אליו בבקשה שיבדוק את התנהלות הרשויות בפרשת העציר x, בן זיגייר. שפירא אמר כי בכוונתו להמתין כמה ימים בטרם יחליט אם לטפל בעניין כדי לראות כיצד יטפלו בו הכנסת, הממשלה והיועץ המשפטי לממשלה.

"אתמול הגיע מכתב מח"כ נחמן שי, שבו הוא מבקש שאדון בנושא ואפתח בחקירה מבוארת ומקיפה בנושא האסיר x", אמר שפירא והוסיף בהמשך דבריו כי הוא "חושב שבטרם המבקר יחליט, צריך לראות כיצד הם מתכוננים לטפל בעניין לא פשוט וסבוך, וימים ידברו. אנו מקווה שתוך יומיים שלושה נוכל להחליט בנושא הזה, לאיזה דרך אני פונה".

שפירא אמר כי "אני רוצה לומר שזה שפונים חברי כנסת בשאילתות ולאחרונה יותר מאשר קודם לכן, בכנסת הקודמת, הוא סימן לכך שאכן רצוי שתיכון ממשלה בהקדם על מנת שוועדת ביקורת המדינה תיכון ותפנה אלי בשאילתות על פי חוק ולא שיבואו חברי כנסת בודדים בשאלות כאלה ואחרות בנושאים שהם מאוד חשובים למעשה".

לדבריו, "ועדת ביקורת המדינה היא שצריכה לעסוק בכך. אני לא בא בטענות לחבר כנסת זה או אחר. אני מוכן להתייחס גם למכתב של ח"כ שי. שמעתי הבוקר שהוא חושב שמבקר המדינה צריך לעשות זאת לאור העובדה שהמבקר, גם בדו"חות קודמים, עשה עבודה מקיפה ויסודית ולאור אמון הציבור במוסד".

המבקר התייחס גם לשמירת תיק החוץ לליברמן עד תום המשפט. לדבריו, "ברגע שהעניין הוא פלילי והיועץ המשפטי לממשלה מטפל בו - נחסמת דרכו של המבקר מלטפל בדברים. השאלה היא יותר בתחום הפוליטי, ודאי שאני לא נכנס בסוגיה זו".

על פניית ח"כ אראל מרגלית בסוגיית התקציב הדו-שנתי אמר: "הנושא של הדו"ח הדו שנתי הוא שנוי במחלוקת ויש דעות לכאן ולכאן, ועסקנו בזה בעבר. לאור העובדה שזה עומד עכשיו על המדוכה, קיימנו ישיבה בחטיבה הכלכלית ואני אכן בודק את הנושא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ