יום של אלימות בגדה; חייל צה"ל ופלסטיני נפצעו קל

בחברון וברמאללה אירעו מספר תקריות של יידוי אבנים ובקבוקי תבערה. כמו כן, הושחתו עצים ומכוניות פלסטיניות וגפנים במאחז אש קודש

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים5

חייל צה"ל נפצע היום (שני) קל בפניו מפגיעת גולה באזור מחנה הפליטים אל-ערוב ופונה לטיפול בבית החולים הדסה עין כרם. כוח צה"ל הגיב באש ממנה נפצע ברגלו פלסטיני. במשך היום התרחשו מספר תקריות אלימות בגדה ומספר אירועים של פגיעה ברכוש.

התקרית בה נפגע החייל התרחשה סמוך לאל-ערוב . גולה שנורתה מרוגטקה לעבר החיילים פגעה בפניו ופצעה אותו קל. הכוח השיב אש ופצע ברגלו פלסטיני שפונה לבית חולים. בעיר עצמה גובר המתח לקראת יום השנה ה-19 לטבח שביצע ברוך גולדשטיין. במהלך היום היו מספר תקריות של זריקות אבנים ובקבוקי תבערה בגשר חלחול, בכיכר השוטר וכן בשלאלות. באף אחד מהאירועים לא היו נפגעים. גם באזור מערב רמאללה היו היום מספר תקריות. בכביש 446 נרגמו מספר כלי רכב באבנים. כלי הרכב ניזוקו אולם לא היו נפגעים בנפש.

הבוקר התגלה סמוך למאחז אש קודש כרם בבעלות של יהודים שהושחתה. בכרם, המתפרס על פני שמונה דונמים הושחתו כאלפיים גפנים, בשווי כולל של מאות אלפי שקלים. בכפר מוע'ייר הסמוך הושחתו 20 עצי זית של פלסטינים. בין המאחזים של גוש שילה לכפרים הסמוכים קוסרא ג'לוד ומועי'ייר ישנה מערכת יחסים עכורה המתבטאת בהשחתות רכוש וגדיעת עצים.

6 מתוך 6 |
לוחמי מג"ב בחברון, היום
1 מתוך 6 |
לוחמי מג"ב בחברון, היום
2 מתוך 6 |
מפגין פלסטיני בחברון, היום

הבוקר גם התגלו בכפר יסוף סמוך לשכם שלושה כלי רכב שצמיגיהם נוקבו. ליד העצים נתגלתה כתובת "תג מחיר טרור אבנים". יש לציין כי במהלך הלילה פעלו כוחות צה"ל בכפר ועצרו פלסטיני שברשותו רובה ציד. הכוחות לא הבחינו ביהודים שפעלו במקום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ