אלוף משנה החשוד בהטרדה מינית ממשיך לשמש בתפקידו

הקצין הבכיר חשוד ששלח הודעות מטרידות לקצינה שתחת פיקודו. בשנת 2012 היתה עלייה של 50% במספר החקירות של הטרדות מיניות המילוליות בצה"ל

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן

קצין בדרגת אלוף משנה המשרת כמפקד בסיס הדרכה חשוד בהטרדה מינית. לפי החשדות שמפונים כלפי הקצין, המשרת באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, הוא שלח הודעות טקסט מטרידות בשעת לילה מאוחרת לקצינה ששירתה תחת פיקודו. התלונה על מעשיו של הקצין נמצאת כרגע בבדיקה בצה"ל, והוא אף נקרא לבירור אצל ראש האגף, האלוף קובי ברק. ככל הנראה, הקצינה עצמה סירבה להגיש תלונה במצ"ח ולכן הליך הטיפול בפרשה הינו בקרב גורמי הפיקוד, ולא גורמי החקירה הצבאיים.

עם זאת מתברר כי הקצין המדובר עדיין נמצא בתפקידו, למרות התלונה שהגישה נגדו אחת מהקצינות המשרתות בבסיס, שהיא המפקדת של הקצינה אותה על פי החשד הטריד. הפרשה פורסמה הבוקר (שלישי) ב"ידיעות אחרונות". גורם צבאי שהתייחס לנושא אמר ל"הארץ" כי לאחר בירור שיתקיים בנושא, ואם החשדות יתאמתו כנכונים, הוא צפוי להיות מודח מהצבא, והדבר צפוי להתרחש או בתקופה הקרובה או בחודשי הקיץ.

לפי נתוני יועצת הרמטכ"ל לענייני נשים, בשנת 2012 חלה ירידה קלה במספר הדיווחים על הטרדות מיניות בצה"ל. עם זאת, לפי נתונים שפורסמו בגיליון האחרון של "במחנה", דווקא נתוני המשטרה הצבאית החוקרת מסמנים על עלייה בחקירות של הטרדות מילוליות: בשנת 2012 נפתחו 46 תיקים הנוגעים להטרדה מינית בשורות הצבא, לעומת 31 תיקים בשנה החולפת – עלייה של כ-50%.

מדובר צה"ל נמסר בהתייחס למקרה כי "ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, אלוף קובי ברק, הורה על פתיחת חקירה מיד עם היוודע האירוע במטרה להוביל לבירור האמת במהירות האפשרית ולמצות את הדין עם האחראי. הנושאים נמצאים על שולחנו של הרמטכ"ל וההחלטות על צעדים יסוכמו לאחר בירור משלים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ