דר שפיגל: שני יהודים-אוסטרלים נוספים גויסו למוסד לצידו של זיגייר

לפי הפרסום במגזין הגרמני, שני ישראלים-אוסטרלים נוספים, פול י' ודייויד ז', עבדו יחד עם זיגייר בחברת קש במילאנו, ושינו את שמותיהם כמה פעמים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שני יהודים אוסטרלים נוספים גויסו למוסד לצדו של - כך מדווחת כתבת "דר שפיגל" אולריקה פוץ. בכתבה שהתפרסמה תחת הכותרת "איך המוסד עובד: המסתורין של האסיר x בישראל", כותבת פוץ כי זייגר ושני האוסטרלים הנוספים היו פעילים בארגון בשם "קבוצת האבטחה הקהילתית" במלבורן - שהוגדר כמעין משטרה קהילתית.

השניים מזוהים כפול י' ודייויד ז' (-David Z ו-Paul Y). גם הם, כמו זייגר, היגרו לישראל אחרי שסיימו את הלימודים. לכולם יש אזרחות כפולה - ישראלית ואוסטרלית. שלושתם גם עבדו בחברה במילאנו שבאיטליה ושינו את שמותיהם כמה פעמים.

פול, על פי הדיווח, שהה זמן רב בסוריה, איראן, מצרים ודובאי. דייויד ביקר באיראן כמה פעמים. המודיעין האוסטרלי עקב אחר שלושתם. גם המודיעין הבריטי החל לעקוב אחר דייויד - שמחזיק גם בדרכון בריטי.

אשה קוראת עיתון אוסטרלי עם תמונת זיגיירצילום: אי-אף-פי

משרד ראש הממשלה פרסם אתמול (שלישי) , ובה התייחסות עקיפה לסיבות למעצרו. בהודעה הבהיר משרד ראש הממשלה כי בניגוד לרושם שנוצר בימים האחרונים, זיגייר לא היה סוכן כפול, "בהמשך לפרסומים הרבים אנו מדגישים כי למר זיגייר לא היה כל קשר עם שירותי וארגוני ביטחון אוסטרליים". מהדברים עולה אם כך שהעבירה בה הואשם זיגייר ושבגינה נכלא כללה העברת מידע מסווג לגורמים אחרים, שאינם שירותי מודיעין של מדינה ידידותית.

ההודעה פורסמה במתכוון מטעם משרד ראש הממשלה ולא מטעם לשכת ראש הממשלה. הדבר עשוי לרמז כי המוסד למודיעין ותפקידים מיוחדים, שהינו חלק ממשרד ראש הממשלה, הוא שעומד מאחורי הדברים. ההודעה גם היתה מנוסחת בצורה שמאשרת בעקיפין כי זיגייר היה איש מוסד, או לפחות עובד מדינה מטעם מערכת הביטחון.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ