איש החיזבאללה בקפריסין: עקבתי אחרי טיסות ארקיע

חוסאם טאלב יעקוב סיפר במשפטו שקיבל 600 דולר לחודש; העיד שעבר הדרכה על שימוש בחומרי נפץ פלסטיים, רובים ומטולי רקטות

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

חוסאם טאלב יעקוב, פעיל החיזבאללה שעומד לדין בקפריסין בחשד שהיה מעורב בתכנון פיגועים נגד תיירים ישראלים באי, העיד במשפטו אתמול (יום ה') כי מפעיליו ביקשו ממנו לתעד זמני הגעה של טיסות ובהן תיירים ישראלים ושנחתו בקפריסין.

לפי ה"ניו-יורק טיימס", במהלך החקירה הנגדית בבית המשפט בלימאסול אתמול, תיאר עצמו יעקוב כחבר פעיל בחיזבאללה שאף זכה לשם הקוד "ואא'ל". לדבריו, הוא קיבל 600 דולר לחודש מהחיזבאללה מאז 2010. 

יעקוב אמר בבית המשפט כי מפעילו בחיזבאללה שזכה לשם הקוד "איימן" ביקש ממנו לאסוף מודיעין על זמני הנחיתה וההמראה של טיסות "ארקיע" בקפריסין, במיוחד אלה שנחתו בנמל התעופה בלרנקה. המפעיל גם ביקש ממנו לבדוק מחירי שכירות למחסנים בעיר. 

אחרי שבעדות הכתובה שהגיש לבית המשפט ביום רביעי סיפר כי פעל למען חיזבאללה בכל רחבי האיחוד האירופי, בעדותו אתמול סיפר על האימונים שעבר בלבנון. בבית המשפט הוא הכחיש כי עבר אימונים בחומרי נפץ לצורך ביצוע פיגועים, אולם התובע במשפט מסר לשופטים כי בחקירתו הוא הודה שעבר הדרכה בשימוש בחומרי נפץ פלסטיים קטלניים במיוחד מדגם C4. הוא סיפר שיחד איתו התאמנו בלבנון עוד 10-13 פעילים. הם עברו הדרכות בירי ברובים ובמטולי רקטות מדגם RPG. 

יעקוב הודה במשפט כי במהלך ביקוריו בקפריסין הוא רכש 3 כרטיסי SIM מקומיים – שניים עבור מפעילו ואחד עבורו. הוא רכש כל אחד מהכרטיסים בחנות אחרת כדי שלא יתגלו עקבותיו ושלא יעורר חשד. הוא סיפר כי את נסיעתו לקפריסין מימן פעיל חיזבאללה בשם אבו-עלי.

בעדותו ציין יעקוב כי חיזבאללה אוסף תרומות בחו"ל עבור בתי ספר ובתי חולים בלבנון. יעקוב אמר לשופטים כי כחבר בחיזבאללה היתה לו הזכות לסרב להשתתף בפיגועים ואיש לא חייב אותו לעשות זאת. מנגד, הוא אמר כי לא ידע איזה שימוש ייעשה במידע שאסף עבור מפעילו והדגיש: "עשיתי מה שאמרו לי".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ