הוועדה לאנרגיה אטומית הפרה צו איסור פרסום שהמדינה ביקשה

אתמול נפרץ בית בכיר במשרד רה"מ. הבוקר אסרה המשטרה לפרסם זהותו וכל פרט מהחקירה הרגישה. אלא שבממשלת ישראל יד ימין אינה יודעת מה יד שמאל עושה

ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד

האם בממשלת ישראל יד ימין אינה יודעת מה יד שמאל עושה גם כאשר מדובר בסוגיות ביטחוניות רגישות? בשעות הבוקר (שלישי) פנתה משטרת ישראל לבית משפט השלום בכפר סבא וביקשה מהשופטת מרב בן ארי להוציא צו איסור פרסום בנוגע לפריצה לביתו של בכיר במשרד ראש הממשלה במושב בשרון שלשום בלילה (ראשון).

חוקרי היחידה המרכזית של מרחב שרון במשטרה, שהגיעו הבוקר לביהמ"ש, ביקשו שצו איסור הפרסום יכלול כל פרט לגבי זהות המעורבים וכן כל פרט מחקירת המשטרה בנושא. השופטת בן ארי אישרה את צו איסור הפרסום למשך 90 יום.

עם זאת, זמן לא רב לאחר מכן, יעל דורון, דוברת הוועדה לאנרגיה אטומית שבראשה עומד המנכ"ל שאול חורב, פרסמה הודעה ובה פרטים מזהים על תפקידו של בעל הבית שנפרץ, כמו גם פירוט של הרכוש הגנוב ושל הממצאים הראשוניים של חקירת המשטרה בנושא - זאת בתפוצה רחבה שכללה עשרות עיתונאים. בכך, למעשה, הפרה הוועדה לאנרגיה אטומית, הכפופה למשרד ראש הממשלה, את צו איסור הפרסום שהוציאה המשטרה. בתוך דקות, הייתה הידיעה שאסורה בפרסום לכותרת ראשית בכל אמצעי התקשורת.

שאול חורב, מנכ"ל הוועדה לאנרגיה אטומית של ישראלצילום: IAEA

במקביל, הבלבול סביב האסור והמותר לפרסום בפרשה גבר, לאחר שהצנזורה הצבאית הסירה גם היא, בערך באותה עת, את הגבלותיה על זהותו ותפקידו של בעל הבית שנפרץ. מבדיקת "הארץ" עולה כי הוועדה לאנרגיה אטומית כלל לא ידעה על הוצאת צו איסור הפרסום על ידי המשטרה.

ההחלטה של הוועדה לאנרגיה אטומית לפרסם את ההודעה הגיעה כתוצאה משורה של פרסומים בתקשורת הבינלאומית על המקרה ועל זהותו של בעל הבית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ