שלושה פלסטינים נפצעו מירי צה"ל בעזה; כדור פגע בג'יפ של קצין

חיילים ירו לעבר מפגינים שהתקהלו בקרבת גדר המערכת, יידו אבנים והבעירו צמיגים. גנץ: צה"ל לא הגיב לירי הרקטה השבוע מכיוון שזה ירי בודד

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

שלושה פלסטינים נפצעו היום (שישי) ברצועת עזה מירי של חיילי צה"ל במהלך ניסיון לפיזור התקהלות. קליע שנורה מכיוון הרצועה פגע בשמשת ג'יפ של קצין בגזרה. התקרית התרחשה בסמוך לכפר עזה ליד גדר המערכת. לפי הדיווח הצה"לי, ההפגנה כללה גם השלכת בקבוקי תבערה וצמיגים בוערים. לא היו נפגעים באירוע, נזק קל נגרם לג'יפ.

ירי הנשק הקל היום מצטרף לרקטת הגראד שהתפוצצה ביום שלישי באזור אשקלון, ראשונה מאז תום מבצע עמוד ענן. הרמטכ"ל, בני גנץ, התייחס היום לרקטה ולעובדה שלמרות ההתבטאויות בתום המבצע, צה"ל בחר שלא להגיב. "זו רקטה בודדת, אני מוגבל בתשובות שלי כי יש דברים שאני לא יכול לדבר עליהם, אך אני מבין את נסיבות הירי". גנץ אמר כי לאחר התקרית הפעילו בצה"ל "מערכת לחצים באופן קונקרטי, כי על אף שהוא אירוע בודד, אנחנו רואים אותו בחומרה".

גנץ אמר את הדברים במהלך שיחה שקיים תלמידי בית ספר תיכון בראש העין. לדבריו, "מטרות מבצע עמוד ענן הושגו במלואן, אחת לאחת. קרוב לארבעה חודשים שאין שום דבר באזור הזה. עזה זו עזה", הוסיף גנץ. "שמשון לחם בה, עכשיו תורנו, ולא בטוח שזה מאחורינו. יכול להיות שנידרש (לזה) גם בעתיד. לי אין ספק מי הצד החזק, והאמת, גם להם אין ספק".

בגדה הפגינו היום פלסטינים במספר מוקדים. בצומת פריגת שבשומרון התקהלו כ-200 פלסטינים שיידו אבנים והבעירו צמיגים. באבו-דיס יידו כ-300 מפגינים אבנים לעבר חיילי צה"ל שהגיבו בירי של רימוני הלם וגז. גם בביתוניא ובילעין הפגינו היום פלסטינים ויידו אבנים. גם שם ירה הצבא רימוני גז והלם במטרה לפזר את ההפגנות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ