בעקבות "עמוד ענן" |

חמאס מכריז בעזה על מאבק במשתפי פעולה עם ישראל

למשתפי פעולה שיסגירו עצמם מובטחת חנינה, תמורת מידע שימסרו. מבצע דומה הוכרז אחרי "עופרת יצוקה" ב-2010

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

ממשלת חמאס בעזה תפתח השבוע בקמפיין שתכליתו מלחמה במשתפי פעולה עם ישראל, כנראה בעקבות מבצע "עמוד ענן" ברצועה. קמפיין דומה נפתח אחרי מבצע "עופרת יצוקה" ב-2010: באמצעות מתן חנינה למי שמסגיר עצמו  ומביע חרטה, ביקש חמאס לצמצם את מספר משתפי הפעולה.

מוחמד לאפי, בכיר במנגנון הביטחון הפנימי ברצועה, אמר בראיון לסוכנות "מען", כי פחת מספר הסייענים ברצועה, משתי סיבות: הראשונה היא ענישה מרתיעה ומדיניות אגרוף ברזל הננקטת נגד הסייענים, והשנייה היא מתן הזדמנות לחרטה של סייען המסגיר עצמו מיוזמתו.

לדברי לאפי, "מנגנוני הביטחון התחייבו במפורש לא לפגוע במי שמביע חרטה מיוזמתו ולא לעצרו, אלא לקיים אתו פגישות בסודיות מוחלטת, תמורת מסירת מידע שיש בידיו ומידע על אופן גיוסו".

גופת חשוד בשיתוף פעולה נגררת בעזה במבצע עמוד ענןצילום: רויטרס

לדברי לאפי, סייען שמבקש להביע חרטה יכול לפנות לכל איש ציבור – חבר פרלמנט, מרצה באוניברסיטה או שייח במסגד.  אלה, לדבריו, יובילו את הסייען למנגנוני הביטחון, שיחקרו אותו חקירה ראשונית כדי לבדוק את אמינותו. לאחר מכן תתחיל סדרת פגישות. צוות ילווה את החקירה ויבדוק את המידע שימסור הסייען.

לדברי לאפי, חוקרים במנגנוני הביטחון הצליחו לפענח קודים ושיטות של סייענים, לקיים קשרים עם מפעיליהם. הוא הזכיר כי אנשי הביטחון בעזה מקימים קשרים עם דייגים, העלולים להיתקל בגורמים ישראלים בים, ועם חולים וסטודנטים שנכנסים לרצועה מהמעברים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ