הייגל לברק: כל האופציות על השולחן בנוגע לאיראן

שר ההגנה הבטיח כי הסיוע הצבאי לישראל לא ייפגע עקב הקיצוץ בתקציב. ראש פיקוד המרכז בצבא ארה"ב: "הסנקציות על איראן לא עובדות"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שר ההגנה החדש של ארה"ב צ'אק הייגל אמר היום (שלישי) בפגישתו בוושינגטון עם שר הביטחון אהוד ברק כי "כל האופציות על השולחן כדי למנוע מאיראן להשיג נשק גרעיני". הייגל ציין כי ארה"ב סבורה שיש עדיין זמן לטפל בסוגיה בדרכים דיפלומטיות, אולם "חלון הזמן הזה הולך ונסגר".

הייגל, שספג ביקורת חריפה על ידי הרפובליקאים בקונגרס האמריקאי בנוגע לעמדותיו כלפי ישראל וסוגיית הגרעין האיראני, עשה מאמץ מיוחד להפגין חום וידידות כלפי שר הביטחון הישראלי. דובריו של הייגל הדגישו כי ברק הוא הבכיר הזר הראשון עמו הוא נפגש מאז כניסתו לתפקיד.

הייגל קיבל את פניו של ברק במסדר כבוד בפנטגון. הוא ניגש למכוניתו של ברק, הצדיע וחיבק אותו בחום. בסיום הפגישה פרסם דובר הפנטגון באופן חריג הודעה ארוכה ומפורטת במיוחד לגבי השיחה בין שני השרים וכן תמונות רבות מפגישתם. כל המסרים בהודעה כוונו לאוזני הקהילה היהודית וידידי ישראל בוושינגטון, יותר משנועדו לאוזניים ישראליות.

שר הביטחון ברק ושר ההגנה של ארה"ב הייגל צילום: פנטגון

במהלך הפגישה עם ברק הבהיר הייגל כי הוא מחויב לביטחונה של ישראל ולשמירת היתרון האיכותי של צה"ל על פני הצבאות של מדינות ערב. על רקע הקיצוץ הרוחבי הצפוי בתקציב המדינה של ארה"ב, הבהיר הייגל כי הסיוע הצבאי לישראל בדגש על מימון מערכות ההגנה מפני טילים, לא ייפגע.

בהודעה שפרסם הפנטגון נמסר כי ברק והייגל דנו על המצב בסוריה ובמיוחד על גורלם של מאגרי הנשק הכימי והביולוגי של משטר אסד. הייגל וברק סיכמו כי ישראל וארה"ב ימשיכו לגבש תכניות מגירה לטיפול באיום של זליגת נשק בלתי קונבנציונאלי מסוריה לחיזבאללה ולארגוני טרור אחרים.

בפגישה ציין הייגל כי הוא מעוניין להגיע לביקור בישראל בהקדם האפשרי והודה לברק על דברי הברכה שהרעיף עליו בנאומו בפני ועידת השדולה הפרו-ישראלית איפא"ק בוושינגטון ביום ראשון. ברק מצידו אמר כי ישראל תשמח לארח את הייגל בירושלים בקרוב.

הגנרל ג'יימס מאטיס, ראש פיקוד המרכז בצבא האמריקאי, אמר היום כי "הסנקציות הכלכליות נגד איראן לא עובדות". מאטיס, שדיבר בשימוע של הסנאט, הוסיף כי "עלינו להמשיך עם הסנקציות על תוכנית הגרעין האיראנית, אולם יש לנו גם אפשרויות אחרות מוכנות". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ