תושבת סילוואן נפגעה קשה בלסתה מכדורי ספוג שירה לעברה כוח מג"ב

למרות שלא נחשדה בדבר, בשבוע שעבר נכנסו כוחות מג"ב לשכונה כדי לעצור את אמאני עודה. גיסתה רובא עודה בת ה-23 נפצעה מירי השוטרים

עמירה הס
עמירה הס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמירה הס
עמירה הס

שוטר מג”ב ירה בשבוע שעבר שלושה כדורים בעלי ראש ספוג בשכונת סילוואן בירושלים ופגע בצעירה, שנפצעה קשה בלסתה. לפי דובר המשטרה, כוחות מג”ב באו לשכונה כדי לעצור צעירה אחרת, ואז החל יידוי אבנים עליהם מגגות הבתים הסמוכים “ובעקבות כך ירו הכוחות שלושה כדורים בעלי ראש ספוג”.

התקרית אירעה ב-27 בפברואר בסביבות השעה 03:00 והתקשורת הפלסטינית דיווחה על המקרה בהרחבה. למרות זאת, דובר המשטרה מסר כי למשטרה לא ידוע על נפגעים.

עדי ראייה בשכונת אל-בוסתאן בסילוואן מכחישים בכל תוקף את הטענה על יידוי אבנים. לדבריהם, באותו לילה הם התעוררו למשמע קולות רמים. הם יצאו לרחוב וראו כ-40 שוטרים חמושים, שפניהם רעולות בכובעי גרב שחורים ולראשיהם כובעים. הם ביקשו לעצור את אמאני עודה, רופאת שיניים בת 26 ואם לילד בן שלוש, שלפי דובר המשטרה חשודה בהפצת כרוז הסתה.

רובא עודה, בת 23, היא גיסתה של אמאני. כשהתעוררה מהרעש, היא וגיסה אחרת שלה יצאו למרפסת דירתן שבקומה השלישית, כדי להתבונן במתרחש. השתיים עוד עמדו על המרפסת לצפו בניידת המתרחקת, כשלפתע הבחינה רובא עודה בקרן אדומה (מכלי נשק) שמכוונת אליה. היא וגיסתה מיהרו להיכנס לפנים הבית מחשש שבכוונת המחזיק בנשק לירות. עודה הפנתה את גבה ואז נפגעה מכדור.

שייח מוסא עודה, חמיה של רובא ואביה של אמאני, שהה באותו זמן בסמטה והתבונן בניידת שבה הוסעה בתו. לדבריו, בלא כל סיבה, הוא ראה שוטר יורה באוויר שלוש יריות למרות שהעיר לו שאין בכך כל צורך משום המעצר כבר בוצע. אז, שמע את בתו צועקת שרובא נפצעה בפניה. מוסא הסיע את רובא במכוניתו לבית חולים אל מוקאסד, שם התברר שהיא סובלת משברים בלסתה התחתונה וששיניה מתנדנדות. היא הועברה משם לטיפול בבית החולים הדסה.

רובא עודה חזרה ביום שישי לביתה. היא מתקשה לדבר ונאסר עליה לאכול אוכל מוצק במשך 45 יום. בתגובה לטענת המשטרה, שהירי בוצע לעבר מיידי אבנים, אמר מוסא עודה כי כמוהו, היו עוד אזרחים ששהו בין השוטרים, ולו מישהו היה מיידה אבנים – הוא היה יכול לפגוע גם בהם.

אמאני עודה שוחררה בו ביום אחרי חקירה ונשלחה למעצר בית של עשרה ימים. השבוע הוחזרו לה הטלפונים הניידים והמחשב שכוח מג”ב ושב”כ החרימו. היא משוכנעת שמעצרה נבע מטעות בזיהוי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ