המדינה תהרוס כביש ו-4 מבנים במאחז שדה בועז

פלסטינים מהכפר הסמוך עתרו לבג"ץ בטענה לפלישה לאדמותיהם הפרטיות. המדינה התחייבה "לבצע את ההריסה בהקדם האפשרי"

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

המדינה מתכוונת להרוס "בהקדם האפשרי" ארבעה מבנים שהוצבו במאחז שדה בועז בגוש עציון וכן כביש גישה שנסלל במקום, על אדמות שפלסטינים טוענים לבעלות עליהן.

הבתים נמצאים באזור חדש של המאחז שדה בועז, הסמוך להתנחלות נווה דניאל. קבוצה של תושבים מהכפר הסמוך, אל-חאדר, עתרה בדצמבר האחרון לבג"ץ באמצעות עו"ד ג'יאת נאסר, בדרישה להרוס את כביש הגישה למקום, הפולש לדבריהם לקרקעותיהם הפרטיות. כמו כן, ביקשו להרוס את ארבעת המבנים שנבנו ללא היתרים ולהוציא צו ביניים האוסר על המשך העבודות.

אתמול הגישה המדינה את עמדתה, חתומה על ידי עו"ד מיכל צוק-שפיר מפרקליטות המדינה. על פי עמדת המדינה, כל הבנייה אינה חוקית, והוצאו צו הפסקת עבודות וצווי הריסה. המדינה התחייבה "לפעול בטווח זמנים קרוב... בכוונת המדינה לבצע את ההריסה של הבנייה הרלוונטית בהקדם האפשרי". ההתחייבות מעוגנת בתצהיר של ראש תחום תשתית במנהל האזרחי, סא"ל אביעד זילברמן.

מאחז שדה בועזצילום: מיכל פתאל

בינואר האחרון פורסם ב"הארץ" שכדי למנוע צו ביניים נגד אכלוס הבתים, הגישה המועצה האזורית גוש עציון, שבתחומה המאחז, תצהיר שקרי לבג"ץ הטוען שהבתים כבר אוכלסו. בידי "הארץ" תמונות רבות של הבתים הריקים, בזמן שהוגש התצהיר לבג"ץ. הפרקליטות התחמקה מלהתייחס לעניין זה בעדכון האחרון שלה, בנימוק שממילא ייהרסו הבתים בקרוב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ