עשרה בני אדם נפצעו במהומות בתום התפילה בהר הבית

כוח משטרה פרץ לרחבת המסגדים לאחר שהמתפללים יידו אבנים ופיזר אותם ברימוני הלם. תשעה שוטרים וצלם עיתונות נפצעו קל

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

תשעה שוטרים, צלם עיתונות ומפגינים נפגעו קל בצהריים (שישי) בעימותים במתחם הר הבית. בעת ההתנגשויות הושלכו לעבר השוטרים שני בקבוקי תבערה, מעשה שהמשטרה מתייחסת אליו כהסלמה באלימות של התקופה האחרונה. מרבית הפצועים נפגעו ככל הידוע ממטר אבנים שהושלך מכיוון רחבת המסגדים. מקורות פלסטיניים מסרו על נפגעים מכדורי גומי, אולם המשטרה מכחישה זאת.

האירוע החל בעת תפילות יום שישי, כשקבוצה גדולה של מתפללים צעירים החלה לרגום באבנים את כוחות המשטרה והמתפללים שמחוץ למתחם ההר. כוח משטרה פרץ לרחבת המסגדים דרך שער המוגרבים והשתמש באמצעים לפיזור הפגנות.

לטענת המשטרה, נעשה שימוש אך ורק ברימוני הלם, למטרות הרתעה, ולא בכדורי גומי כפי שנטען בדיווחים פלסטיניים. בשלב מסוים התבצרה קבוצה גדולה של צעירים בתוך אחד המסגדים, וכוחות משטרה הקיפו אותם. זמן קצר לאחר מכן עזבו השוטרים את מתחם המסגדים.

פצוע מפונה מהר הבית, היוםצילום: אי-אף-פי

מבין תשעת השוטרים הפצועים, ששה פונו לטיפול רפואי בבית החולים הדסה עין כרם ושלושה טופלו בשטח. מהעבר השני של ההר חולצו פצועים, שחלקם פונו באמבולנסים של הסהר האדום. מקורות פלסטיניים מסרו ל"הארץ" על מספר רב של נפגעים, אך לא ידעו לנקוב במספר. אחד הפצועים הוא צלם "ידיעות אחרונות" עטא עוויסאת. פצוע נוסף נזקק לתפרים בראשו, לאחר שלטענת הגורמים ספג קליע גומי.

גם לפני שבועיים נאלצה המשטרה לפרוץ להר לאחר יידוי אבנים. באחרונה אירוע בירושלים כמה אירועים על רקע לאומני, מריסוס כתובות שנאה על קירות ברחבי העיר נגד ערבים (באחד המקרים גם על ידי צעירים פלסטיניים) ועד מקרי תקיפה של עוברי אורח ערבים במערב העיר, על ידי צעירים יהודים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ