נתניהו החליט לצמצם את האבטחה על השרים

ועדה בראשות רה"מ אימצה את המלצות המל"ל לפיהן רק נתניהו עצמו, שרי החוץ והביטחון יזכו לאבטחה צמודה. השאר יאובטחו רק בבתיהם ובנסיעות

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ועדת שרים בראשותו של ראש הממשלה החליטה היום (ראשון) לאמץ את המלצות המטה לביטחון לאומי (מל"ל) ולצמצם בצורה משמעותית את היקפי האבטחה שלה זוכים שרי הממשלה. לפי ההמלצות שאומצו, רק שרי הממשלה נגדם יש איומים קונקרטיים יזכו לאבטחה צמודה והשאר יאובטחו רק בבתיהם ובנסיעות לחו"לֹ.

לשכת ראש הממשלה מסרה הערב כי לפי ההחלטה שהתקבלה, אבטחת השרים תעודכן מדי כמה חודשים בהתאם להערכות האיומים עליהם. "לכל שרי הממשלה תישאר אבטחה אך רציפות האבטחה תשתנה בין שר לשר", נמסר בהודעה. "מטרת ההחלטה היא מיקוד פעולות האבטחה וחיסכון של עשרות מיליוני שקלים בשנה".

לפי המצב כיום כל אחד משרי הממשלה זוכה הן לאבטחה בביתו והן לצוות מאבטחים שמלווה אותו לכל מקום. הדבר הצריך כמות גדולה של מאבטחים - כ-12 עד 15 לכל שר. בממשלה הקודמת שבה כיהנו כ-30 שרים, היו כ-170 מאבטחים של חברה פרטית שהועסקו באבטחת השרים. כוח המאבטחים הזה פועל בנוסף ליחידה לאבטחת אישים של השב"כ שאחראית לביטחונם של ראש הממשלה, שר הביטחון ושר החוץ.

השר ישראל כץ ומאבטחצילום: שירן גרנות

לפי המצב החדש, תיפסק העסקתם של מאבטחים מחברה פרטית ויוקם גוף ממשלתי חדש שיעסוק באבטחת השרים ויכלול כמה עשרות מאבטחים בלבד. מאבטחים אלה ינויידו בין השרים לפי הערכות מודיעיניות של חומרת האיומים עליהם. שר שלא מאויים, לא יזכה לאבטחה מלבד זקיף ליד ביתו. 

השב"כ ימשיך לאבטח את ראש הממשלה, שר החוץ ושר הביטחון בלבד ויאבטח את כל שרי הממשלה בנסיעותיהם לחו"ל. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ