מתיחות בין תושבי יצהר לצבא: נערים גנבו אוהל צבאי

האוהל הוצב כעמדה צבאית שנועדה למנוע מפלסטינים להקים מאחז לא חוקי. הנהגת יצהר: אין צורך לנפח את הסיפור מעבר לממדיו

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

תקרית נוספת בין תושבי יצהר לחיילי צה"ל: נערים מההתנחלות גנבו אוהל צבאי שהוצב בשבת סמוך ליישוב, כעמדה צבאית שנועדה למנוע מפלסטינים להקים במקום מאחז לא חוקי. קצין בכיר באוגדת איו"ש הגדיר את האירוע כ"תקיעת סכין בגב". עד עתה, למרות דרישת הצבא מראשי היישוב, לא הוחזרו כל חלקי האוהל.

האוהל הוצב בסוף השבוע בין הכפר עוריף ליצהר לאחר שמידע שהגיע לצבא הצביע על כך שבכוונת הוועדות העממיות הפלסטיניות לחזור על פעולה שביצעו לפני מספר שבועות ובמהלכה הוקם מאחז לא חוקי סמוך ליישוב, מה שהעלה חשש לעימותים אלימים. ביום שישי בצהריים הודיעו תושבי יצהר שאם הצבא לא יפעל למנוע את הקמת המאחז, הם יקימו שם מאחז בעיצומה של השבת.

בתחילה אויש האוהל על ידי חיילים. צעירים שהגיעו למקום הטיחו בהם עלבונות על רקע השתתפות הצבא בפינוי מאחזים. ביום שבת, לאחר שהתברר ככל הנראה שהמאחז הפלסטיני לא יוקם, עזבו החיילים את האוהל וחזרו לבסיס. האוהל הושאר כאוהל דמה, כדי להטעות את הפלסטינים. כעבור שעתיים, חזר המ"פ לסיור במקום וגילה שתושבים מיצהר גנבו אותו.

יצהר. הנערים לא החזירו את כל חלקי האוהלצילום: דניאל בר און

בכיר בצבא פנה למזכירות יצהר בדרישה שאוהל יוחזר מיד. כעבור זמן קצר, הוחזרה היריעה של האוהל ללא המוטות והדגלים. בצבא פנו גם למשטרה, כדי שתחקור מי גנב את הרכוש הצבאי.

קצין בכיר באוגדת איו"ש שהתייחס לאירוע אמר כי "התחושה היא קצת של תקיעת סכין בגב. זה אירוע חמור מאוד. מעבר לאלמנט של גניבה שהיא פסולה בכל מקרה, יש ביצהר קומץ קטן מאד של פורעי חוק שנוהגים בבריונות ובאלימות ואנחנו נעשה הכל כדי להמשיך ולאכוף את החוק ולהביא את מי שזה מגיע לו ומבצע פעולות אלימות ולא חוקיות לכלא". הקצין ביקש להוסיף כי למרות שאזור השומרון מאופיין בהתנחלויות מאוד אידיאולוגיות, "אנחנו בקשר טוב ובשיתוף פעולה מצוין עם 95% מהתושבים, שמצליחים להבין את המורכבות של הסיטואציה עבור צה"ל".

מיצהר נמסר: "איננו רואים עניין לנפח את הסיפור מעבר לממדיו האמיתיים – מעשה נערות של מספר נערים שפירקו אוהל ריק והניחוהו בסמוך. מזכירות היישוב פעלה להחזירו בהקדם לידי צה"ל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ