ביקור אובמה: 15 אלף שוטרים יאבטחו את הנשיא

שיירת הנשיא האמריקאי תורכב מ-60 כלי רכב של מאבטחים ובעלי תפקידים, ניידות כיבוי אש, מד”א וכוחות ימ”מ. הכבישים ייחסמו כשהנשיא יעבור ממקום למקום

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

בישראל ממשיכים להיערך לקראת ביקורו של נשיא ארצות הברית ברק אובמה. משטרת ישראל תקצה לא פחות מ-15 אלף שוטרים לאבטחת הנשיא ופמלייתו. לכל אתר שבו יבקר אובמה מונה קצין בדרגה בכירה שיהיה אחראי על אבטחתו. הקצינים כבר העבירו לראש אגף מבצעים ומפקד המבצע כולו, ניצב ניסים מור, את תוכנית העבודה בכל נקודה.

בשבוע שעבר באו לישראל נציגים של מאבטחי הנשיא וערכו עם קציני המשטרה מעין סימולציה לתרחישים אפשריים ואופן התגובה עליהם. שיירת הנשיא תורכב מ-60 כלי רכב של מאבטחים ובעלי תפקידים, ניידות כיבוי אש, מד”א וכוחות ימ”מ שילוו את השיירה. בזמן שיעבור אובמה ממקום למקום באמצעות שיירת כלי הרכב ולא במסוק, ייחסמו הכבישים שבמסלול הנסיעה, בעיקר באזור ירושלים. המשטרה תיידע את הציבור על סגירת הכבישים באמצעי התקשורת ובאתר המשטרה. בשלב זה לא ברור אם הנשיא יגיע לירושלים מנתב”ג באמצעות מסוק או ברכב ולכן נערכים במשטרה לסגירת כביש 1.

במשטרה יאשרו קיום הפגנות מחאה באזורי ביקורו של אובמה, אם הדבר ייעשה בתיאום מראש ובצורה מסודרת. נאומו של אובמה בבנייני האומה יחייב היערכות קפדנית במיוחד. בין היתר יעברו המשטרה והשב"כ על רשימת המוזמנים לאירוע ומי שלא יאושר לא יורשה להיכנס. בעת ביקורו של הנשיא האמריקאי ברשות הפלסטינית, תועבר האחריות לאנשי הרשות.

אובמה. היערכות שיאצילום: אי-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ