תייר ישראלי וחברתו הנורווגית נחטפו בסיני

משרד החוץ אישר את הפרסום המצרי לפיו חמושים רעולי פנים חטפו אזרח ישראל ואזרחית נורווגיה בעת שעשו את דרכם מטאבה לדהב

ברק רביד
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד
ג'קי חורי

סטודנט ערבי-ישראלי מנצרת וחברתו הנורווגית נחטפו אתמול בסיני. כך דיווחו היום (שישי) כלי תקשורת במצרים ואישרו גורמים במשרד החוץ. מהדיווח הראשוני במצרים עולה כי החוטפים היו חמושים רעולי פנים, וככל הנראה חטפו את השניים כדי לאלץ את המשטרה המקומית לשחרר אדם שנעצר מוקדם יותר.

עיתון אל-אהראם המצרי ציטט מקורות במשטרה שסיפרו כי השניים נחטפו כשהיו בדרכם מטאבה לדהב. העיתון המצרי דיווח שהחמושים הגיעו מצפון סיני, עצרו את מכוניתם של בני הזוג על הכביש בין נואיבה לדאב באזור קו החוף המזרחי של חצי האי. החמושים אילצו את בני הזוג לנטוש את המכונית בה נסעו ולעלות למשאית שלהם.

גורמי ביטחון במצרים אמרו לעיתון כי החמושים חטפו את השניים מתוך כוונה לאלץ את המשטרה המקומית לשחרר אדם המקורב אליהם שנעצר מוקדם יותר בחשד לאחזקת סמים.

כתב רויטרס בישראל והאזור, דן ויליאמס מדווח גם הוא כי בני הזוג נחטפו ככל הנראה על ידי חמושים מתוך כוונה לדרוש כופר, או חילופי אסירים מול השלטון במצרים, ולא בשל זהותו של האזרח הישראלי.

במשרד החוץ אישרו כי אזרח ישראלי נחטף בסיני, ואמרו כי הם נמצאים בקשר עם משפחתו של וכי מתקיימים מגעים בנושא עם ממשלת מצרים בערוצים מדיניים וצבאיים.

ח"כ אחמד טיבי סיפר כי משפחתו של הסטודנט פנתה אליו והוא נמצא בקשר עם גורמים במצרים. לדבריו, החוטפים הפנו דרישה לשחרור שני קרובי משפחה שלהם שנעצרו בקהיר. "השלטונות במצרים מכירים את הפרטים ואנחנו מטפלים בנושא הזה כדי להביא לסיום כמה שיותר מהיר של הפרשה", אמר.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ