כוננות בתעלת סואץ מחשש לפיגועים של פלסטינים מעזה

לפי דיווחים במצרים, כוחות הביטחון בסיני מחפשים פלסטינים שהסתננו מהרצועה ומתכוונים לפגוע באתרים אסטרטגיים כנקמה על הריסת המנהרות

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

כוחות הביטחון המצריים עורכים סריקות נרחבות לאיתור פלסטינים שהסתננו בימים האחרונים לחצי האי סיני במטרה לפגוע באתרים מצריים רגישים. המצרים חוששים בין השאר מפיגועים לאורך תעלת סואץ, במטרה לשבש את המעבר הסדיר של הספינות בתעלה.

על פי הדיווח באתר אליום אסאבע, הצבא המצרי, המשטרה וכוחות הביטחון האחראים על אבטחת התעלה הכריזו על כוננות גבוה ביותר סביב התעלה ובגבול עם רצועת עזה. לפי אותו דיווח, גורמי הטרור הסתננו דרך המנהרות הרבות שמחברות בין רפיח הפלסטינית לרפיח המצרית. מטרתם - לנקום ברשויות המצריות על המבצע הנרחב להריסת ואטימת המנהרות המשמשות להברחת סחורה וציוד רב לעזה, כולל אמצעי לחימה. לפי הערכות מודיעיניות במצרים, חוליות הטרור מבקשות להפעיל לחץ על הצבא המצרי שיביא להפסקת איטום המנהרות ולהעלמת עין מפעילות המבריחים. 

בדיווחים לא מצויין לאיזה ארגון משתייכים אותם גורמי טרור וגם ממשלת החמאס ברצועה אינה מוזכרת. מזה תקופה שוררת מתיחות רבה בין הצבא המצרי לבין החמאס על רקע פרסומים לפיהם שלושה מבכירי הזרוע הצבאית של הארגון היו מעורבים בפיגוע שאירע באוגוסט אשתקד, ובו נהרגו 16 שוטרי משמר הגבול המצרי במוצב באזור רפיח. הפרסום במגזין אל אהראם אל ערבי גרם לתסיסה רבה והיו שהאשימו את הממשלה והנשיא מורסי בטיוח ואי פרסום הדברים מחשש לפגיעה במערכת היחסים בין האחים המוסלמים לחמאס.

פתח כניסה למנהרה המחברת בין סיני לרצועת עזה, אתמולצילום: רויטרס

לפני כשבועיים הגיע ראש הלשכה המדינית של החמאס, חאלד משעל, לקהיר ונפגש עם ראשי ארגון האחים המוסלמים והמודיעין המצרי. הוא הכחיש כל קשר לפיגוע וטען כי ביטחונה של מצרים הינו בראש סדר העדיפויות של החמאס. יחד עם זאת בחמאס לא הסתירו את אכזבתם מהמדיניות שמוביל הצבא המצרי להריסת המנהרות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ