ירי לעבר סיור צה"ל ברמת הגולן, אין נפגעים

לכלי הרכב נגרם נזק. לא ברור עדיין אם צרור הכדורים כוון לפגוע בכוח צה"ל, או שמדובר בירי תועה מחילופי אש בין צבא סוריה והמורדים

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

צרור כדורים שנורה מסוריה פגע הערב (שבת) בג'יפ של צה"ל שערך סיור במרכז רמת הגולן, סמוך לתל פארס. נזק קל נגרם לג'יפ אך לא היו נפגעים. לא ברור עדיין אם מדובר בירי מכוון לעבר כוח צה"ל, או זליגה של חילופי אש בין הצבא הסורי לכוחות המורדים.

בתחילת החודש נורו מסוריה לעבר ישראל שלוש פצצות מרגמה. הפצצות נפלו בדרום רמת הגולן, בשטח שאינו מיושב ובמרחק גדול ממושב רמת-מגשימים. בצה"ל העריכו אז כי ככל הנראה מדובר בירי תועה במהלך הקרבות ביןן צבא סוריה לבין המורדים. הודעה בנושא הועברה לכוח האו"ם הנמצא ברמת הגולן.

מספר ימים קודם לכן נורה פגז טנק שנחת בפאתי מושב אלוני הבשן. לכך קדם ירי פצצת מרגמה שפגעה ביישוב בחודש נובמבר האחרון. באותו חודש גם נרשמו מספר תקריות של ירי כדורים תועים מסוריה לעבר ישראל, באיזור רכס הבשנית. באחת הפעמים אף פגע כדור  בג'יפ סיור של צה"ל. בכל אותן תקריות לא היו נפגעים.

רכב צה"לי ברמת הגולן על רקע הכפר הסורי ברקה, היוםצילום: אי-אף-פי

בעקבות אחד מארועי הירי בנובמבר, החליטה ישראל להגיב בירי וכוח תותחנים של צה"ל שיגר טיל לעבר סוריה. זה היה הירי הראשון לעבר סוריה, עליו מצהירה ישראל בגלוי, מזה 39 שנים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ