בתגובה לאש מסוריה: צה"ל ירה טיל תמוז לעמדת צבא אסד

בפעם השנייה מאז אמש נורתה אש מנשק קל לעבר כוחות צה"ל בגולן, אין נפגעים. אחרי המקרה הבוקר ישראל הגיבה, ו-2 חיילים סוריים נפצעו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

צה"ל שיגר הבוקר (ראשון) טיל תמוז לשטח סוריה סמוך לגבול בדרום רמת הגולן, בתגובה לירי מנשק קל שנורה קודם לכן מעמדה של צבא אסד. בצד הישראלי אין נפגעים, בעוד שבצד הסורי נפגעו לפחות שני חיילי צבא סוריה. מצבם לא ידוע. "לאחר אירוע ירי שני לעבר כוחותינו ביממה האחרונה, השבנו אש מדויקת, והשמדנו את עמדת המקלע ממנו בוצע הירי, בצדו הסורי של הגבול", כתב בצהריים דובר צה"ל, תת אלוף יואב (פולי) מרדכי, פרסם בדף הפייסבוק שלו.

צרור הכדורים שנורה אתמול מסוריה פגע בג'יפ של צה"ל שערך סיור במרכז הגולן, סמוך לתל פארס. נזק קל נגרם לג'יפ אך לא היו נפגעים. לא ידוע עדיין אם מדובר בירי מכוון לעבר כוח צה"ל, או זליגה של חילופי אש בין הצבא הסורי לכוחות המורדים. צה"ל נמנע מתגובה אחרי אותו מקרה.

מלשכתו של שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, נמסר הבוקר בתגובה לאירועים כי "אנו רואים בחומרה את הירי אמש והבוקר מכיוון סוריה לעבר כוח צה"ל בשטח מדינת ישראל. בעקבות זאת הגיב צה"ל בהתאם למדיניות שקבעה הממשלה: כל הפרה של הריבונות הישראלית וירי מהצד הסורי, ייענו באופן מיידי בשיתוק מקורות האש כאשר מזהים אותם. אנו רואים את המשטר הסורי כאחראי לכל הפרת ריבונות".

נפילת מרגמה באלוני הבשן, בנובמברצילום: ירון קמינסקי

בתחילת החודש נורו מסוריה לעבר ישראל שלוש פצצות מרגמה. הפצצות נפלו בדרום רמת הגולן, בשטח שאינו מיושב ובמרחק גדול ממושב רמת-מגשימים. בצה"ל העריכו אז כי ככל הנראה מדובר בירי תועה במהלך הקרבות ביןן צבא סוריה לבין המורדים. הודעה בנושא הועברה לכוח האו"ם הנמצא ברמת הגולן.

מספר ימים קודם לכן נורה פגז טנק שנחת בפאתי מושב אלוני הבשן. לכך קדם ירי פצצת מרגמה שפגעה ביישוב בחודש נובמבר האחרון. באותו חודש גם נרשמו מספר תקריות של ירי כדורים תועים מסוריה לעבר ישראל, באיזור רכס הבשנית. באחת הפעמים אף פגע כדור בג'יפ סיור של צה"ל. בכל אותן תקריות לא היו נפגעים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ