דר שפיגל: זיגייר הביא למעצר סוכנים שעבדו עם המוסד

העיתון הגרמני טוען כי זיגייר מסר לחיזבאללה מידע רגיש שהביא למעצרם של שני הסוכנים - אזרחים לבנוניים - לפני שהתאבד בתאו

עופר אדרת
עופר אדרת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עופר אדרת
עופר אדרת

סוכן המוסד בן זיגייר מסר לחיזבאללה מידע רגיש, שהביא למעצרם של שני סוכנים לבנוניים שפעלו בשירות המוסד. כך מדווח הבוקר (ראשון) השבועון הגרמני "דר שפיגל", שמצטט דו"ח חקירה פנימי, שהגיע לידיו.

לפי פרטי הדו"ח שפרסם העיתון הגרמני, זיגייר מסר לחיזבאללה את שמותיהם של שני סוכנים לבנוניים לפני שהתאבד בכלא בישראל ב-15 בדצמבר 2010. השניים, זיאד אל-חומסי ומוסטאפא עלי עוואדה, נעצרו במאי 2009 בלבנון ונידונו למאסר ממושך בגין ריגול לישראל.

כתב ידיעות אחרונות רונן ברגמן, שהיה שותף להכנת הכתבה בדר שפיגל, פרסם הבוקר כי זיגייר גויס למוסד ב-2003. הוא חבר לחברות אירופאיות שעשו עסקים עם איראן וסוריה. אלא שהמוסד לא היה מרוצה מעבודתו, וב-2007 הורה לו לשוב לישראל. ב-2008, כך לפי הפרסום, הוא עזב את המוסד ושב למלבורן שבאוסטרליה, שם למד באוניברסיטת מונש. לחיזבאללה נודע כי איש מוסד לומד באוניברסיטה, ובירור העלה כי זיגייר עצמו הוא שגרם לדליפת המידע – וסיפק פרטים נוספים על עבודתו - שכן התפאר בהשתייכותו לארגון הביון הישראלי.

בן זיגייר

עוד מפורסם בעיתון כי הדבר הגיע לידיעת המוסד שזימן אותו לבירור, ובהמשך עלה כי בשנה שבה עבד בישראל טרם צאתו לאוסטרליה, זיגייר יצר על דעת עצמו קשר עם סייען של חיזבאללה באחת ממדינות הבלקן וניסה לגייסו למוסד. זאת, כך לפי הדיווח, במטרה להרשים את הממונים עליו. בדיווח בדר שפיגל, עם זאת, צוין כי אותו סייען הערים על זיגייר והצליח להוציא ממנו מידע רגיש, שכאמור סייע ללבנון לעצור שני הסוכנים שריגלו עבור ישראל.

בכתבה מכונה זיגייר "הבוגד הגדול ביותר של ישראל", והוא מתואר כציוני שהפך ל"עריק".


תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ