שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עמירה הס
עמירה הס
עמירה הס
עמירה הס

סרבן הגיוס נתן בלנק יתייצב מחר (שלישי) בפעם השמינית בלשכת הגיוס ויודיע שוב על סירובו לשרת בצה"ל, בשל התנגדותו לכיבוש. ככל הנראה הוא יידון שוב לתקופת מעצר נוספת בכלא הצבאי. מאז התייצב לראשונה בלשכת הגיוס בנובמבר 2012 נגזרו על בלנק שבעה מעצרים בשל סירובו להתחייל, 116 ימים מצטברים שמתוכם קוצצו 11 ימים בשל התנהגות טובה.

ב-21 במארס השנה הופיע בלנק בפני ועדת אי התאמה, שהמליצה שישרת שירות חלופי בבתי חולים אזרחיים. בלנק קיבל בברכה המלצה זו, משום שמאז שהודיע על כוונתו לסרב הוא אמר שתקוותו לעשות שירות אזרחי חלופי במגן דוד אדום. עם זאת, בלנק סירב להתחייל ולשרת בבית החולים במדי צה"ל, ולכן ב-24 בפברואר נדחתה בקשתו לשירות חלופי. בראש הוועדה עומד ראש ענף תגבורת סדיר באגף כוח האדם, סגן אלוף יוסי מלכה. סא"ל מלכה הוא גם המפקד ששפט את בלנק בשלוש הפעמים האחרונות.

בעשור האחרון מיעט הצבא לערוך משפטים חוזרים כה רבים לסרבני גיוס, כשהשיא עד כה היו תשעה שיפוטים חוזרים שהסתיימו לפני שמונה שנים. במקום זאת, סרבני הגיוס משוחררים אחרי תקופות מעצר קצרות יותר בשל אי התאמה, ככל הנראה כדי להימנע ממשפט מתוקשר כפי שנערך לשישה סרבנים ב-2003.

כבר לפני כחודשיים אמר בלנק ל"הארץ" שהוא מעריך שהצבא מקווה להתיש אותו במעצרים חוזרים עד שיוותר ויסכים להתחייל, אבל הוא אינו מתכוון לוותר. הוא אמר גם כי אינו "רוצה ללכת לקב"ן כפי שאחרים עשו. אני לא הולך לעשות הצגות ואין טעם שאבקש פטור על רקע נפשי, כי יודע שהנפש שלי בסדר גמור", אמר.

נתן בלנק, סרבן גיוסצילום: יש גבול

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ