העציר הביטחוני ששובת רעב: "חברה שלמה הפכה לסוהרים של חיי ומותי"

סאמר אל-עיסאווי, ששובת רעב בכלא הישראלי כשמונה חודשים, פנה בפייסבוק לישראלים בניסיון לקדם את שחרורו מהכלא

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים67
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

, המוחזק במעצר בבית החולים קפלן ברחובות עקב הידרדרות חמורה במצבו הרפואי בעקבות שביתת הרעב שלו, פנה אתמול (רביעי) בפייסבוק לאזרחי ישראל בניסיון לקדם את שחרורו מהכלא הישראלי.

אל-עיסאווי, תושב הכפר עיסאוויה שבמזרח ירושלים, נדון בשנת 2002 ל-26 שנות מאסר בגין פעילותו במסגרת ארגון החזית הדמוקרטית. הוא הורשע בבית המשפט הצבאי ביהודה ושומרון בגין חברות בארגון הטרור, ומספר ניסיונות לגרימת מוות בכוונה תחילה, אחזקת אמצעי לחימה, סחר בציוד מלחמתי ואימונים צבאיים. הוא שוחרר מהכלא בישראל ונעצר שוב באוגוסט האחרון בטענה שהפר את תנאי השחרור שלו. אל-עיסאווי שובת רעב כמעט שמונה חודשים והוא מקבל רק נוזלים מועשרים בוויטמנים, שמשאירים אותו בחיים. לטענת הרופאים שמטפלים בו, ההידרדרות במצבו הרפואי חמורה ונשקפת סכנה ממשית לחייו.

בפנייתו בפייסבוק כתב אל-עיסאווי "אני סאמר אל-עיסאווי, הבחור 'הערבוש' לפי מונחי הצבא שלכם, אותו ירושלמי אשר אסרתם אותו בכלא בלי שום סיבה מוצדקת מלבד שהוא החליט לצאת מירושלים לפאתי ירושלים. אני אעמוד לדין פעמיים בלי שום סיבה כי צה״ל והשב״כ הם אלה ששולטים במדינה שלכם וכל שאר חלקי החברה הישראלית מתחבאים במבצר השומר על טוהר הזהות - כדי לחמוק מהתפוצצות עצמותיי החשודות. לא שמעתי ולו אחד מכם מתערב ומנסה להשתיק את קולו של המוות הגובר כאשר כולכם הפכתם לחופרי קברים, לובשי מדים צבאיים: השופט, הסופר, המשכיל, אנשי התקשורת, הסוחר, האקדמאי, המשורר. איני מסוגל להאמין שחברה שלמה הפכה לסוהרים של מותי וחיי, למגנים על המתנחלים הרודפים את חלומותיי ועציי".

עיסאווי בבית המשפט, ארכיוןצילום: אורן נחשון

אל-עיסאווי ציין במכתבו כי בחר לפנות לאנשי רוח, למשכילים ולפעילים בחברה האזרחית הישראלית: "אני מזמין אתכם לבקרני בבית החולים ולראות אותי כשלד אזוק וקשור למיטה. שלושה סוהרים תשושים מסביבי אשר אוכלים ושותים ליד מיטתי. הסוהרים עוקבים אחר יסוריי ואיבוד משקלי ההולך וגובר בהדרגה. מדי פעם מסתכלים בשעוניהם ושואלים: 'איך לגוף כזה עוד יש מה לשרוד?'".

אל-עיסאווי הבהיר במכתבו, כמו גם בפגישה שקיים אתמול (שלישי) עם עורך דינו גואד בולוס וח"כ מוחמד ברכה (חד"ש) שאין בכוונתו לקבל כל הצעת פשרה, כמו גירושו לרצועת עזה או מדינה שלישית, אלא מתעקש לחזור לביתו, גם אם הדבר יעלה לו בחייו.

מחר יכנסו במועדון האסיר הפלסטיני מסיבת עיתונאים מיוחדת ובה הם צפויים להודיע על צעדים נוספים במחאה נגד המעצר של אל-עיסאווי ואולי גם עדכונים לגבי המגעים המתנהלים לשחרורו. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ