פגזים נורו מסוריה לעבר כוח צה"ל בגולן, לא היו נפגעים; הצבא הגיב בירי טילים

אש ארטילרית ונשק קל נורתה לעבר סיור בצפון רמת הגולן. הצבא העביר הודעה בנידון לאו"ם. עדיין לא ברור האם הירי מכוון או תועה

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים8
גילי כהן
גילי כהן

פגזים וירי מנשק קל נורו הערב (שישי) מסוריה לעבר כוח צה"ל שהיה בסיור בצפון רמת הגולן. מהירי לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בתגובה, ירו חיילי צה"ל טילים לעבר מקור הירי. בנוסף, העבירו גורמים בצבא הודעה על האירוע לאו"ם. לעת עתה לא ברור האם האש נורתה במכוון לעבר ישראל, או שמע מדובר בירי בשוגג כחלק ממלחמת האזרחים המתנהלת במדינה.

לפני כשבועיים צה"ל סמוך לגבול בדרום רמת הגולן, בתגובה לירי מנשק קל שנורה מעמדה של צבא אסד. כתוצאה מהתגובה הישראלית נפגעו לפחות שני חיילי צבא סוריה. מצבם לא ידוע. "השבנו אש מדויקת, והשמדנו את עמדת המקלע ממנו בוצע הירי, בצדו הסורי של הגבול", אמר אז דובר צה"ל, תת אלוף יואב (פולי) מרדכי.

יממה לפני כן, נורה צרור כדורים מסוריה ופגע בג'יפ של צה"ל שערך סיור במרכז הגולן, סמוך לתל פארס. נזק קל נגרם לג'יפ אך לא היו נפגעים. לא ידוע עדיין אם מדובר בירי מכוון לעבר כוח צה"ל, או זליגה של חילופי אש בין הצבא הסורי לכוחות המורדים. צה"ל נמנע מתגובה אחרי אותו מקרה.

בראשית מארס נורו מסוריה לעבר ישראל שלוש פצצות מרגמה. הפצצות נפלו בדרום רמת הגולן, בשטח שאינו מיושב ובמרחק גדול ממושב רמת-מגשימים. בצה"ל העריכו אז כי ככל הנראה מדובר בירי תועה במהלך הקרבות בין צבא סוריה לבין המורדים. הודעה בנושא הועברה לכוח האו"ם הנמצא ברמת הגולן.

מספר ימים קודם לכן נורה פגז טנק שנחת בפאתי מושב אלוני הבשן. לכך קדם ירי פצצת מרגמה שפגעה ביישוב בחודש נובמבר האחרון. באותו חודש גם נרשמו מספר תקריות של ירי כדורים תועים מסוריה לעבר ישראל, באיזור רכס הבשנית. באחת הפעמים אף פגע כדור  בג'יפ סיור של צה"ל. בכל אותן תקריות לא היו נפגעים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ