הסיבה לתאונת המסוק בחודש שעבר: שבר בלהב הרוטור

חודש לאחר ההתרסקות ברבדים בה נהרגו שני טייסי מילואים, החליט מפקד חיל האוויר להחזיר את מערך הקוברה לפעילות מבצעית

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן

חיל האוויר החליט הבוקר (שישי) להחזיר לפעילות מבצעית את מערך מסוקי הקרב מסוג קוברה ("צפע"), חודש לאחר שהמערך קורקע בעקבות תאונת המסוק ברבדים בה נהרגו שני טייסים במילואים, סא"ל נועם רון ורס"ן ארז פלקסר. מתחקיר נסיבות התאונה עולה כי הסיבה להתרסקות המסוק היתה שבר באחד מלהבי הרוטור האחורי.

מפקד חיל האוויר, האלוף אמיר אשל, הנחה את חיל האוויר להשיב את מסוקי הקוברה לפעילות מבצעית סדירה בימים הקרובים, זאת לאחר שצוות התחקיר לבדיקת נסיבות התאונה סיים את פעילותו.

אל"ם משנה נ', מפקד יש"מ קרב לשעבר בחיל האוויר, הציג לאלוף אשל את מסקנות הצוות, לפיה התרסקות המסוק התרחשה בעקבות שבר באחד מלהבי הרוטור האחורי (רוטור הזנב). התחקיר קבע כי התאונה עצמה לא נגרמה מטעות אנוש או מהשנים הרבות בהן המסוק נמצא בפעילות, שנחשב לאחד הכלים הוותיקים בחיל האוויר. חיל האוויר לא מסתפק בתחקיר של הצוות, והוא ימשיך לבדוק את נסיבות האירוע בתקופה הקרובה יחד עם יצרנית המסוק, חברת "בל" האמריקאית. משפחותיהם של שני הטייסים במילואים עודכנו בעיקרי הממצאים

פינוי הריסות המסוק סמוך לרבדיםצילום: אילן אסייג

בהודעת דובר צה"ל שפורסמה הבוקר הובהר כי "לאור חשיבותו המבצעית של מערך מסוקי ה"צפע", גובשה בחיל האוויר תוכנית להחזרת המסוקים לטיסות, והיא כוללת בדיקות טכניות לכלל המסוקים ושינוי תוכנית האחזקה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ