העציר השובת רעב התפשט בדיון והשווה את מצבו לקורבנות השואה

השופטת הביעה זעזוע מההשוואה שערך העציר שהציג את גופו הצנום. בדיון שנערך בבית החולים בו מאושפז, הודיע עיסוואי כי אינו מכיר בסמכות בית הדין

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

, התפשט הבוקר בדיון בעניינו שנערך בבית החולים קפלן ברחובות, והודיע לשופטת בית הדין הצבאי בעופר, דליה קאופמן, כי אינו מכיר בסמכות בית הדין ואינו מתכוון לשתף פעולה עם ההליך המשפטי המתקיים נגדו.

השופטת קאופמן וצוות בית המשפט הגיעו לבית החולים כדי לשמוע את הדברים מעיסאווי באופן אישי לאחר שהדברים נמסרו בכתב על ידי סנגורו בסוף השבוע שעבר.

במהלך הדיון שהתקיים באולם קטן בסמוך לחדר בו מאושפז עיסאוי תחת אבטחה כבדה הוא החליט לעמוד על רגליו ולהתפשט, עיסאווי נראה רזה מאוד, כשלד אדם, ואמר לשופטת ולנוכחים במקום: "את המראה הזה הראתם לפני מספר ימים כשהצגתם את קורבנות ". 

הפגנה לשחרורו של האסיר הבטחוני סאמר אל עיסוואי, מחוץ לבית החולים קפלן ברחובות, היוםצילום: טלי מאייר

נוכחים בדיון סיפרו כי השופטת ונציגי הזדעזעו ממראה העציר וגם מההשוואה שקיים. עיסאווי עצמו אמר במהלך הדיון כי הוא נשפט בשנה שעברה למאסר של שמונה חודשים שהסתיימו במרץ והוא אמור להשתחרר: "אני לא מכיר בכל ועדה או בית דין או הליך שמטרתו להחזיר אותי לכלא". למרות הודעתו של עיסאווי, בית המשפט קבע המשך דיונים שיתקיימו בחודש הבא.

במהלך הדיון ביקשה השופטת את התייחסות הרופאים למצבו הבריאותי של עיסאווי, ושאלה מדוע לא מאלצים אותו לאכול. הצוות הרפואי הסביר כי אין באפשרותו לחייב שובת רעב במעשה כזה. 

בימים האחרונים דווח בעיתונות הפלסטינית כי עיסאווי קיבל הצעות להסדר שחרורו, וכי באחרונה הוצע לו שישתחרר בעוד כשישה חודשים. סנגורו, עו"ד ג'ואד בולוס, אמר בשיחה ל"הארץ" כי אינו יכול לאשר פרטים אלה, וציין כי בתקופה האחרונה התקיימו פגישות בין עיסאוי ונציגי מערכת הביטחון, אבל, לדבריו, לא ניתן לכנות את ההצעות האלה כ"התפתחות דרמטית". "סאמר עדיין מתמודד עם בקשה ודרישה להחיזרו לכלא למשך 20 שנה", אמר עו"ד בולוס והוסיף כי "עיסוואי הבהיר כי אין בכוונתו לשתף פעולה עם בית המשפט ועם הליך משפטי שברובו חסוי. הוא לא יודע מהן העבירות המיוחסות לו, והדבר נראה לו כמו משחק מכור מראש". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ