המילואימניקים יתוגמלו כבעבר: 2,600 שקלים לחייל ששירת 15 יום

משרד הביטחון פירט את חלוקת התגמולים למילואימניקים, שהוחזרה למתכונתה הישנה בשל המחאה על צמצום המענקים לאור מבצע עמוד ענן

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן

צה"ל פירט שלשום (ראשון) את חלוקת התגמולים המחודשת לחיילי מילואים ששירתו מעל 10 ימים בשנה. בהתאם להחלטת משרד הביטחון, חלוקת התגמולים תישאר זהה לזו של שנים עברו.

בעקבות המחאה הציבורית שפרצה בגלל השינוי בתגמול לחיילי המילואים החליטו שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, והרמטכ"ל, בני גנץ, להעביר 60 מיליון שקלים מתקציב הביטחון כדי להשלים את הפער שנוצר במענק השנתי לחיילים ששירתו יותר מעשרה ימי מילואים בשנה. מחישוב התקציב המיוחד שהועבר לטובת העניין עולה כי מדובר בכ-40 אלף אנשי מילואים שנפגעו מהקיצוץ.

השינוי עצמו נבע מגיוסם הרב של אנשי המילואים בעת מבצע עמוד ענן ברצועת עזה, שהגדיל באופן ניכר את מספר משרתי המילואים שזכאים לאותה הטבה - שנקבעה בהחלטה ממשלתית ככזו שמוקצים לה 300 מיליון שקלים מדי שנה, ללא תלות במספר אנשי המילואים שזומנו למספר רב של ימי מילואים באותה שנה.

חיילי מילואים במבצע עמוד ענןצילום: אילן אסייג

ראש ענף תכנון כוח אדם במילואים, סא"ל אמיר חי, כתב באיגרת בנושא כי "כללי הזכאות לתגמולים השונים נקבעים מדי שנה ומחושבים לפי סך ימי המילואים שבוצעו על ידי כלל חיילי המילואים בשנה קלנדרית שבגינה משולם התגמול". חי הוסיף כי "בימים אלו החליט שר הביטחון, בעצה אחת עם הרמטכ"ל, להעביר תקציב נוסף לסך התקציב הקיים לתשלומי התגמול הנוסף ובכך לאפשר שמירה על הכללים שהונהגו בשנתיים האחרונות, גם לנוכח היקף ימי המילואים הנרחב בשל מבצע עמוד ענן".

חייל מילואים, אם כן, ששירת בין 10 ל-14 ימים וחצי במצטבר ב-2012 יקבל כ-1,300 שקלים. חייל ששירת בין 15 ל-19 ימים וחצי יקבל כ-2,600 שקלים. חייל שביצע בין 20 ל-36 וחצי ימי מילואים יתוגמל בסכום של כ-3,900 שקלים. חייל ששירת 37 ימים ומעלה יזוכה בכ-5,200 שקלים. התשלום יבוצע על ידי רשות המסים, שתשלח הודעות בנושא לזכאים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ