הקבינט דן 4 שעות בעמדת ישראל כלפי הנעשה בסוריה

לראשונה מכינון הממשלה דן הקבינט במדיניות שבה ישראל צריכה לנקוט. ככל הנראה נדונו גם הקווים האדומים בכל הקשור להעברת נשק כימי מסוריה לחיזבאללה

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים14
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

הקבינט המדיני-ביטחוני התכנס היום (ראשון) לדיון של ארבע שעות בנוגע למלחמת האזרחים . לדברי פקיד ישראלי בכיר, מדובר בדיון הראשון מאז הקמת הממשלה החדשה שעסק במדיניות ישראל כלפי המצב בסוריה.

בשבועות האחרונים, מאז הקמת הממשלה, התקיימו כמה ישיבות קבינט, אך אלה עסקו רובן ככולן בסקירות מודיעין ובהעמקת הידע של שרים חסרי נסיון וידע מדיני וביטחוני כמו , ו.

הפקיד הבכיר ציין כי הישיבה היום עסקה פחות בשמיעת סקירות ויותר בדיון לגבי המדיניות שבה ישראל צריכה לנקוט כלפי המצב בסוריה. הממשלה צריכה לגבש מדיניות חדשה בנושא או לאשרר את המדיניות שנקבעה על ידי הממשלה הקודמת.

לפיד ובנט. אחרי הלימוד, יצטרכו לקבל החלטות ביטחוניותצילום: אוליבייה פיטוסי

אחד הנושאים שככל הנראה נדונו הינו בכל הקשור להעברת נשק כימי או אמצעי לחימה מתקדמים מסוריה לחיזבאללה. כמו כן על הממשלה החדשה לגבש מדיניות בסוגיות כמו עמדת ישראל כלפי הקבוצות השונות באופוזיציה הסורית, חימוש המורדים על ידי מדינות המערב, היום שאחרי נפילת שלטון אסד ועוד.

ישיבת הקבינט מתקיימת כמה ימים לאחר שניסה לחדור מלבנון למרחב האווירי של ישראל. את כלי הטייס שהופל בים על ידי מטוסי חיל האוויר , אולם האירוע הגביר את המתיחות הרבה ממילא בגבול עם לבנון.

על רקע , שנחשפו בימים האחרונים, ביקש ראש הממשלה בנימין נתניהו משרי הממשלה שלא להתראיין או להתבטא פומבית בנושא הסורי ללא תיאום מראש עם לשכתו.

למרות זאת, השר להגנת הסביבה ושר הביטחון לשעבר עמיר פרץ התבטא בנושא בשיחה עם כתבים לפני ישיבת הממשלה. "אם או בלי קשר לנשק הכימי, העולם לא יכול לשתוק נוכח מה שקורה בסוריה", אמר פרץ. "הקהילה הבינלאומית מזמן הייתה צריכה לעשות מעשה ולהתערב באופן מעשי, ואם צריך בכוח צבאי. כמובן שאם יהיו עדויות על שימוש בנשק כימי אז אנחנו נצפה שמי שמגדיר קווים אדומים גם יבצע את מה שנדרש, בראש ובראשונה ארצות הברית וכמובן הקהילה הבינלאומית כולה".

לעומת פרץ, ראש המוסד לשעבר, מאיר דגן, בסוריה ואם בוצע בו שימוש הרי שמדובר בהחלטה מקומית של דרגי שטח. לדברי דגן, "מספר הקורבנות הנמוך באירועים בהם נעשה שימוש בנשק כימי מעיד כי ההוראה להשתמש בהם לא הגיעה ממשרדו של אסד". דגן הצדיק את הזהירות של ארה"ב, שלא ממהרת לתקוף.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ