סבב מינויים: ראש המינהל האזרחי מונה לדובר צה"ל

תא"ל מוטי אלמוז יחליף את תא"ל יואב (פולי) מרדכי בתום שנתיים. לתפקיד קצין חינוך ראשי מונה אל"מ אבנר פז-צוק

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

תת-אלוף מוטי אלמוז, ראש המינהל האזרחי, ימונה לדובר צה"ל במקום תת-אלוף יואב (פולי) מרדכי, שיועלה בדרגה וימונה למתאם פעולות הממשלה בשטחים. על אף הסיכום לפיו אלמוז ישמש כמחליפו של קצין החינוך והנוער הראשי, תת-אלוף אלי שרמייסטר, הוחלט בצה"ל לדחות את טקס המינויים, עד שלבסוף הוכרע כי אלמוז ישמש כדובר צה"ל הבא. גם מרדכי שימש בעבר כראש המינהל האזרחי.

אלמוז, שהחל בחיל ההנדסה הקרבית, היה בעברו מפקד חטיבת הבקעה, קצין האג"ם של פיקוד מרכז וראש מטה פיקוד מרכז. תא"ל דוד מנחם, ששימש כראש מטה פיקוד מרכז, יחליף אותו בתפקיד ראש המינהל האזרחי. מנחם היה המח"ט הראשון של חטיבת כפיר, ומשמש זה כשלוש שנים ראש מטה הפיקוד. 

כחלק מסבב המינויים הוחלט כי אל"מ אבנר פז-צוק, שהיה ראש מחלקת הסייבר באגף המודיעין, יועלה בדרגה וישמש כקצין החינוך והנוער הראשי. פז-צוק שימש בעבר כמפקד היחידה הטכנולוגית באגף המודיעין.

סוגיית מינוי קצין החינוך והנוער הראשי עברה שינויים רבים, כאשר בעבר הוחלט כי אל"מ (במיל') ארז וינר, עוזר הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי שבינתיים פרש משירות, ישמש בתפקיד. כניסתו לתפקיד עוכבה ובהמשך בוטלה נוכח מעורבותו של וינר בפרשת מסמך הרפז. לבסוף הכריע הרמטכ"ל, בני גנץ, כי תא"ל אלמוז ישמש בתפקיד, אך גם החלטה זו שונתה עד שהיום נקבע כי קצין החינוך והנוער הראשי יהיה פז-צוק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ