נסראללה: איננו אחראים לשיגור המל"ט; נגיב על תוקפנות ישראלית

מזכ"ל חיזבאללה שלל מעורבות איראנית ואמר כי הדיבורים על נשק כימי בסוריה הם תעמולה מערבית. הוא קרא לפלסטינים לא לשוב למו"מ עם ישראל

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי

מזכ"ל חיזבאללה, השיח' חסן נסראללה, הכחיש הערב (שלישי) בתוקף את הדיווחים בישראל לפיהם ארגונו אחראי לשיגור המל"ט ביום חמישי שעבר. נסראללה שדיבר במסיבת עיתונאים בביירות אמר כי החיזבאללה לא אחראי לשיגור משום שהוא ער לרגישות והמתיחות השוררת כעת באזור. נסראללה הדגיש כי ארגונו אינו נוטה להתחמק ובדרך כלל נוטל אחריות על פעולות המכוונות נגד ישראל.

לדבריו ישראל לא הציגה עד כה שום הוכחה שמדובר במל"ט ולא סיפקה מידע בנוגע למסלול הטיסה שלו לפני היירוט. נסראללה הדגיש כי בעבר הארגון נטל אחריות כששיגר מל"ט לדרום הארץ.

נסראללה שלל את ההערכות שנשמעו בישראל המצביעות כי מאחורי השיגור עומדים משמרות המהפכה באיראן. להערכתו מדובר בהערכות קלושות ביותר אשר אינן מבוססות.

צילום: רויטרס

נסראללה טען כי אחת האפשרויות היא שכלי טיס כלל לא שוגר ושישראל מנסה למצוא תירוץ להסלמה או שגורם אחר בחר לשגר מטוס זעיר במטרה להביא להסלמה ולעימות עם ישראל. נסראללה רמז שארגונים לבנוניים המזוהים עם הזרמים המתנגדים לחיזבאללה יצאו כבר בסוף השבוע שעבר בהצהרות המאשימות את ארגונו בהסלמה.

נסראללה חזר והזהיר את ישראל מתוקפנות וטען כי ארגונו דרוך ויגיב באופן מיידי לכל תוקפנות ישראלית :"אם מישהו חושב שלא תבוא תגובה בגלל ההתפתחויות באזור, בעיקר בסוריה, או בשל הלחצים המופעלים על איראן שעה שההתנגדות נמצאת במצב של חולשה, הוא טועה בגדול. אני מזהיר את ישראל שלא תנקוט בשום צעד טיפשי בלבנון".

בהתייחס לסוגית הנשק הכימי בסוריה טען נסראללה כי מדובר בתעמולה לצורך ההכנה למעורבות צבאית חיצונית בסוריה. נסראללה אמר עוד כי המטרה של המערב ובני בריתו בעולם הערבי והפלגים שנלחמים בתוך סוריה אינה הפלת המשטר אלא הרס סוריה כמדינה וכעם.

נסראללה הזהיר כי הלחצים הרבים המופעלים על הפלסטינים לחזור למשא ומתן בתנאים של ישראל וארה"ב עלולים להביא לחיסול המאבק הלאומי הפלסטיני בשל החולשה ואי התמיכה מצד מדינות ערב שנכנעו לתכתיביהן.
.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ