ישראלי שחצה את הגבול נתפס בידי צבא לבנון

תצפית צה"ל הבחינה באיש, שנעצר כשטיפס על הגדר, רק אחרי שחצה את הגבול בראש הנקרה. בצבא מעריכים כי ישוב לישראל תוך זמן קצר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

אזרח ישראלי חצה אתמול (רביעי) אחר הצהריים את הגבול ללבנון באזור ראש הנקרה ונעצר על ידי צבא לבנון. התצפיות הצבאיות הבחינו באיש רק לאחר שחצה את הגבול, ולפי דיווחים הוא נתפס על ידי צבא לבנון כשהוא מטפס על הגדר בצד הלבנוני. על פי דיווחים בלבנון, האיש הוא סימון סעדתי, בן 34, והוא נחקר בצור בידי הצבא בנוכחות איש יוניפי"ל. טרם התברר בוודאות אם אכן מדובר באותו אדם.

בצה"ל העריכו כי במסגרת המגעים המתנהלים באמצעות הצבא מול יוניפי"ל, האיש צפוי לחזור לישראל תוך זמן קצר. לצה"ל הועבר מידע כי אם יתברר שסעדתי אינו חייל או סוכן הוא ישוחרר תוך זמן קצר. מצבו הבריאותי של סעדתי טוב והוא לא סובל מפציעות חריגות, למעט פציעה קודמת שהתרחשה בעבר. בישראל חששו כי חיזבאללה ינסו להעביר את האזרח הישראלי לידיהם, אך הדבר לא קרה.

בראיון לערוץ 10 אמרה אשה שהזדהתה כאמו של סעדתי כי "זו לא הפעם הראשונה שהוא נעדר". היא הוסיפה כי בנה נעדר כבר יומיים ולוקה בנפשו, ובעבר נעלם גם כן ולא יצר קשר עם בני משפחתו. ב-2012 דווח בכמה כלי תקשורת כי אדם בשם סימון סעדתי נעלם לכמה ימים באומן שבאוקראינה, אך הוא אותר ושב לישראל.

גבול לבנון סמוך למשגב עםצילום: ירון קמינסקי

בעבר היו כמה מקרים של אזרחים ישראלים שחצו את הגבול - הן דרך הים באזור ראש הנקרה, והן באזור הר דב. בחלק מהמקרים היו אלה צעירים ערבים ישראלים שהוחזרו אחרי כמה שבועות לישראל, לאחר שהתברר כי אין במעשיהם סיכון ביטחוני. 

לפני כארבע שנים חצה אזרח ישראל את הגבול ללבנון והוחזר לישראל. האיש, תושב ראשון לציון בשנות ה-30 לחייו הלוקה בנפשו, חצה את גדר המערכת ללבנון באזור הגזרה המערבית.

המקרה אירע כאשר צה"ל זיהה נגיעה בגדר הגבול, וכוחות סיור הגיעו למקום שבו זוהתה הנגיעה. בסריקות שנעשו נשללה האפשרות כי בוצעה חדירה לשטח ישראל. כעבור זמן קצר התברר כי המעבר היה מישראל ללבנון. צה"ל עידכן את יוניפ"ל על חציית הגבול והעביר את העניין לטיפולו. לבסוף האיש הוחזר לישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ