250 פלסטינים ללא אישורי שהייה הוסעו במרמה לנופש באילת והוחזרו לגדה

המטיילים, עובדי חברת ביטוח ומשפחותיהם, טענו שאנשי משרד נסיעות במזרח י-ם רימו אותם כשהבטיחו אישורי שהייה בארץ. בצה"ל בודקים איך נכנסו מהגדה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

כ-250 פלסטינים מרחבי הגדה וללא אישורי שהייה שהגיעו אתמול (חמישי) לנופש באילת נפלו ככל הנראה קורבן לתרמית של משרד נסיעות ממזרח ירושלים, שטען בפניהם כי יש בידיו אישורים לנופש עבורם והציג אותם באילת כעובדי חברה ישראלית גדולה. הערב הועלו הפלסטינים, עובדי חברת ביטוח ומשפחותיהם, על אוטובוסים מאילת בחזרה לגדה המערבית בליווי רכב משטרה, ומנהלי משרד הנסיעות נעצרו. בצה"ל בודקים כיצד נכנסו הפלסטינים לישראל ללא אישורים.

משטרת אילת קיבלה אמש מידע מודיעיני ממחוז יהודה ושומרון על הגעת הפלסטינים לאילת. בעקבות זאת הגיעו שוטרים ואנשי מג"ב למרכז התיירות בעיר, והחליטו לכנס את הפלסטינים, להם היה זה הביקור הראשון באילת, במלונות אסטרל נירוונה ואסטרל טופז תחת פיקוח משטרתי עד להחזרתם לגדה. 

מחקירה ראשונית התברר כי עובדי חברת הביטוח, המתגוררים בשכם, בחברון, בג'נין, ביריחו, בבית לחם וברמאללה, פנו למשרד נסיעות ברמאללה, שיצר קשר עם משרד נסיעות במזרח ירושלים ותיאם את הנופש באילת. במשטרה חושדים כי מנהלי המשרד במזרח ירושלים שיקרו לעובדי חברת הביטוח וטענו כי יש להם אישורי שהייה בישראל עבורם. מקורות במשטרה הוסיפו כי אנשי המשרד אף הציגו את הנופשים הפלסטינים באילת כעובדי חברה ישראלית גדולה. 

הפלסטינים לפני עלייתם לאוטובוס בחזרה לגדה, הערבצילום: רויטל לוי-שטיין

הערב האריך בית משפט השלום באילת את מעצרם של מנהלי משרדי הנסיעות, טלאל תמימי מרמאללה ועומאר טוטאנג'י מבית חנינא, בעל המשרד שארגן את הנופש, בחשד להסעת והלנת שוהים בלתי חוקיים. במשטרה הבהירו כי התיירים הפלסטינים לא נחשדו בעבירה משום שככל הנראה הונו בידי שני סוכני הנסיעות.

"המסוכנות הפלילית והביטחונית הנובעת מתנועת שוהים בלתי חוקיים שהם תושבי השטחים בתחומי מדינת ישראל היא ברורה", נמסר מהמשטרה, "למרות חומרת האירוע ומתוך נימוק אנושי החולט כי חברי הקבוצה, בהם מבוגרים נשים וילדים, ישהו בבתי מלון ולא במעצר עד הרחקתם בחזרה לשטחים".

הישאם, אחד העובדים שהשתתפו בטיול, אמר ל"הארץ" כי "הבעיה היתה במשרד הנסיעות שרימה אותנו" וביקש להודות למשטרה על הסיוע שנתנה. "אפילו שאנחנו עצובים על מה שקרה אני מודה בשם כולם למשטרה, ובמיוחד לקצין באסם חסוני שטיפלו בנו בכבוד ובסבלנות, ועזר לנו מאז אתמול", הוסיף.

התיירים בדרכם לגדה, הערבצילום: רויטל לוי-שטיין

הישאם סיפר כי חברת הביטוח בה הוא עובד היא הראשונה שעובדיה מגיעים לאילת. "רצינו שהעובדים ייהנו ונמשיך לנסות לבוא לכאן שוב", אמר, "אילת עיר יפה ולא הצלחנו ליהנות ממנה. הפלסטינים זקוקים מאוד לחיות בשלום עם השכנים". אשה שישבה לידו אמרה כי ציפתה לחופשה באילת והביעה גם היא תקווה שבעתיד יוכלו העובדים לשוב ולבקר בעיר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ