הישראלי שחצה את הגבול ללבנון שב ארצה

סימון סעדתי קפץ מעל הגדר ביום רביעי האחרון; עם החזרתו הוא הועבר לידי המשטרה, שמתכננת לשלוח אותו להסתכלות פסיכיאטרית

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

סימון סעדתי, האזרח הישראלי שחצה את הגבול ללבנון ביום רביעי שעבר, הוחזר היום לישראל בתיווך הצלב האדום. סעדתי שהוחזק על ידי המודיעין הצבאי הלבנוני הובא הבוקר (ראשון) לנקודת הגבול בראש הנקרה בליווי אנשי הצלב האדום. הוא נמסר לנציגי צה"ל ומשם הועבר לידי משטרת נהריה ועוכב בתחנה המשטרה.

נציג מטעם הצלב האדום בישראל שפגש אותו אמר ל"הארץ" שהוא נראה במצב פיזי טוב ולא נראה שהוא סבל מפציעה כלשהי. קצין בכיר במשטרת מרחב חוף אמר ל"הארץ" שמהשיחה עם האיש נראה כי הוא מבולבל ומודע רק באופן חלקי לסביבתו.

בראיון שקיימה אמו עם ערוץ 10 בשבוע שעבר היא אמרה כי "זו לא הפעם הראשונה שהוא נעדר". היא הוסיפה כי בנה נעדר כבר יומיים ולוקה בנפשו, ובעבר נעלם גם כן ולא יצר קשר עם בני משפחתו. 

מחר תבקש המשטרה להאריך את מעצרו ותבקש לשלוח אותו להסתכלות פסיכיאטרית. ההליכים להעברתו של סעדתי לישראל הושלמו אתמול בערב לאחר שבית משפט צבאי הורה על שחרורו והעברתו לידי הצלב האדום.

סעדתי חצה את הגבול ללבנון באזור ראש הנקרה ביום רביעי אחר הצהריים. התצפיות של צה"ל הבחינו באיש רק לאחר שחצה את הגבול, ולפי דיווחים הוא נתפס על ידי צבא לבנון כשטיפס על הגדר בצד הלבנוני.

סעדתי עם החזרתו מלבנוןצילום: רויטרס

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ