נוה מונה ליו"ר תע"ש, מסתמנת שנה נוספת לגנץ בקריה

מינויו של האלוף נוה, המועמד יחד עם האלוף אייזנקוט לרשת את גנץ בלשכת הרמטכ"ל, מרמז על דחיית ההתמודדות לתפקיד בעוד כשנה וחצי

גילי כהן
גילי כהן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
גילי כהן
גילי כהן

האלוף יאיר נוה, ששימש בתפקידו האחרון כסגן הרמטכ"ל, ימונה ליושב ראש התעשייה הצבאית. כך החליט היום (שני) שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון. נוה יצא בתחילת השנה לחופשת לימודים באוניברסיטת בר אילן והוא מיועד להחליף את עו"ד ניצה פוזנר, שמילאה את התפקיד בשנתיים האחרונות. בהודעה שפורסמה הערב, הודיע יעלון כי "מינויו של נוה לא ימנע ממנו להתמודד בעתיד על משרת הרמטכ"ל".

הודעתו של יעלון רומזת על המשך כהונתו של הרמטכ"ל בני גנץ גם לשנה רביעית, מה שהיה צפוי אך טרם אושר באופן רשמי. גנץ החל את תפקידו כרמטכ"ל בפברואר 2011, כאשר תקופת כהונתו נקבעה מראש לשלוש שנים. לפיכך, היה אמור גנץ לסיים את תפקידו בפברואר הקרוב - בעוד תשעה חודשים בלבד. מינויו של נוה מרמז על דחיית ההתמודדות לתפקיד הרמטכ"ל בעוד כשנה וחצי, שבה צפוי סגן הרמטכ"ל לשעבר להשתתף. המועמד המוביל לתפקיד הרמטכ"ל הבא הוא סגן הרמטכ"ל המכהן, האלוף גדי אייזנקוט.

נוה, אלוף פיקוד המרכז לשעבר, השתחרר משירות צבאי בשנת 2007 ופנה לשוק העסקי. הוא שימש בעבר מנכ"ל חברת סיטיפס, זכיינית הקו הראשון של הרכבת הקלה בירושלים. ב-2010, לאחר שלוש שנים באזרחות, הודיע שר הביטחון דאז אהוד ברק כי נוה ישוב לצה"ל וישמש סגן הרמטכ"ל.

האלוף יאיר נוה ב-2010צילום: דובר צה"ל

הערב הודיע יעלון גם על מינויו של תת-אלוף במילואים יצחק גת לתפקיד יו"ר רפאל. גת הוא טייס קרב שפיקד בעבר על בסיס רמת דוד של חיל האוויר ושימש מנכ"ל רפאל (שהיתה אז יחידה בתוך משרד הביטחון) ומנכ"ל אלישרא. הוא צפוי להחליף בתפקידו את האלוף במילואים אילן בירן, שמילא את התפקיד בשש השנים האחרונות. שני המינויים האלה נקבעו בתיאום עם שר האוצר, יאיר לפיד, ואלו טעונים את אישורה של הוועדה לבדיקת מינויים של רשות החברות הממשלתיות.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ