אישום: פעילי חמאס מהגדה ייצרו רקטות ותכננו לחטוף חייל

השב"כ התיר לפרסם כי השניים הודרכו על ידי פעיל עזתי כיצד לרכוש חומרים לצורך ייצור הרקטות, וכיצד לגייס פעילים נוספים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

השב"כ וצה"ל עצרו שני פעילי חמאס שהקימו בחודשים האחרונים חוליה צבאית שתכננה לחטוף חייל ונערכו לרכישת אמצעי לחימה לייצור רקטות. כך הותר היום (רביעי) לפרסום. 

השב"כ זיהה את אחמד אבו פחידה, עו"ד במקצועו מהכפר ראס כרכר שבאזור בנימין, כראש חולייה שתכננה לחטוף חייל. בעבר הוא נעצר בגין פעילותו בחמאס וגויס ל"גדודי עז א-דין אלקסאם", הזרוע הצבאית של הארגון, על ידי פעיל חמאס מעזה בשם אחמד עודה. 

מחקירת אבו פחידה בשב"כ התברר כי הוא הביע בפני עודה את הסכמתו לבצע פעילות טרור. לפי הודעת השב"כ הוא התבקש לחטוף חייל, לקחת ממנו את תעודת הזהות שלו ואת מכשיר הטלפון הסלולרי שלו ולאחר מכן להרוג אותו ולקבור אותו במקום מסתור. לצורך המשימה הוא גייס פעיל חמאס נוסף, אחמד שבראוי מהכפר סילואד, שנכלא בעבר בשל מעורבות בתכנון פעילות טרור.

על פי החשד, בחודש ינואר האחרון החלו השניים לתכנן את פיגוע החטיפה, ולהיערך לרכישת אמצעי לחימה וחומרים לייצור רקטות. כל העת, המשיכו השניים לעמוד על קשר במיילים וכן בטלפונים "מבצעיים" - עם פעיל החמאס העזתי עודה ועם פעילי חמאס נוספים מהרצועה. אלה העבירו לאבו פחידה הדרכה מקוונת לגבי דרכי ייצור חומרי הנפץ והנחיות לגיוס פעילי טרור נוספים. 

מהשב"כ נמסר כי ימים ספורים לפני שנעצרו בסוף ינואר, העביר ראש החולייה אבו פחידה מסר לפעילי החמאס מרצועת עזה כי הם מוכנים בתוך ימים ספורים לבצע את פיגוע הטרור. בשב"כ הוסיפו כי מעצרם מנע את המשך פעילותם.

במארס הוגשו לבית המשפט הצבאי ביהודה כתבי אישום נגד המעורבים, המייחסים להם עבירות של חברות ופעילות בהתאחדות בלתי מותרת, קשירת קשר לגרימת מוות בכוונה, וקשירת קשר לייצור חפץ נפיץ. הם עצורים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ