קרי יגיע לביקור נוסף בירושלים ורמאללה ב-21 במאי

זה יהיה ביקורו השלישי של שר החוץ האמריקאי באזור מאז החל במאמצים לחידוש המו"מ. היום נפגש קרי עם לבני ומולכו: "אנחנו מקיימים שיחות רציניות"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שר החוץ של ארה"ב ג'ון קרי אמר היום (רביעי), בפגישה ברומא עם שרת המשפטים ציפי לבני, שממונה על המשא ומתן עם הפלסטינים מטעם הממשלה, כי בכוונתו לבוא לירושלים ולרמאללה פעם נוספת, ב-21 במאי, במסגרת ניסיונותיו לחדש את תהליך השלום.

קרי נפגש היום בבית שגריר ארה"ב ברומא עם לבני ועם שליחו של ראש הממשלה, עו"ד יצחק מולכו, במשך קרוב לשעתיים ודן עמם בנוסחאות שונות שיאפשרו לחדש את המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים. מדובר בפגישה השנייה בין קרי לבין לבני ומולכו בתוך שבוע, לאחר שביום חמישי שעבר נפגשו השלושה בוושינגטון.

שר החוץ האמריקאי ציין בפתח הפגישה כי במקביל לשיחותיו עם נציגי ממשלת ישראל הוא נפגש בשבוע שעבר בוושינגטון גם עם ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני סאיב עריקאת. "אני חושב שאנחנו מקיימים שיחות רציניות שלא התקיימו זה זמן רב", הדגיש קרי. "אנחנו עובדים בלוח זמנים קצר...לכן צריך להתקדם במהירות".

לבני וקרי, היוםצילום: אי-אף-פי

קרי ציין כי בשבועות הקרובים הוא יקיים פגישת המשך עם נציגי הליגה הערבית ויבוא לישראל ולרשות הפלסטינית. לדבריו, ייפגש בנפרד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ועם הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס (אבו-מאזן) ב-21 וב-22 במאי. יהיה זה ביקורו השלישי של קרי באזור מאז החל את מסעות הדילוגים שלו בין רמאללה לירושלים ב-23 במארס.

שרת המשפטים לבני אמרה בפתח הפגישה עם קרי כי "אנחנו בקיפאון מדיני, אך מאמציו של קרי יכולים לשנות את המציאות". היא שבה ובירכה על הודעת הליגה הערבית לגבי נכונות לתיקוני גבול קלים בקווי 1967 על בסיס חילופי שטחים מינימליים וזהים בגודלם בין ישראל לפלסטינים.

"הודעת הליגה הערבית מראה שישנה תמיכה של העולם הערבי בתהליך השלום", הדגישה לבני. "אני מקווה שהמדינות הערביות יתמכו באבו-מאזן בחידוש המשא ומתן. תמיכה כזו תראה שהעולם הערבי מבין שבשביל ישראל, שלום עם הפלסטינים הוא שלום עם העולם הערבי כולו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ