צפו |

קרן הלייזר שמיירטת קסאמים

המערכת החדשה של לוקהיד מרטין מיועדת להגנה מפני איומים קצרי טווח והצליחה להשמיד מל"ט וכמה רקטות במקביל. צפו בניסוי האחרון

גילי כהן
גילי כהן

יצרנית הנשק האמריקאית, לוקהיד מרטין, הציגה היום (חמישי) מערכת לייזר ליירוט רקטות. בסרטון שהפיצה החברה, מתועד ניסוי שנערך בחודש שעבר בו הצליחה המערכת שנקראת ADAM לפוצץ באוויר רקטה דמויות קסאם, באמצעות קרן לייזר.

לפי הודעת החברה, מערכת הלייזר השמידה שמונה מטרות של רקטות קטנות, שהיו במרחק של כקילומטר וחצי מהמערכת. "תוצאות הניסוי שלנו מדגימים את היכולות של מערכת 'ADAM' ספק פתרון מעשי, במחיר סביר ומכוון אנרגיה, בעולם האמיתי של האיומים קצרי הטווח", אמר טורי ברונו, נשיא האסטרטגיה ומערכות ההגנה מפני טילים של לוקהיד מרטין מערכות חלל. הלייזר עצמו פועל בעוצמה של 10 קילו-וואט, ומורכב על גבי קרון נייד על גלגלים.

מערכת הלייזר ADAM מיועדת בעיקר נגד רקטות קצרות-טווח המגיעות עד למרחק של שני קילומטרים. היא יכולה להתאים להגנה על בסיסים או על שטחים שהוגדרו חיוניים מראש. המערכת מבוססת על מערכות לייזר במצב מוצק, המיועדים להגנה כלפי מטרה נקודתית. 

המערכת מזהה את המטרה וננעלת עליה תוך שניות. היא יכולה לעקוב אחרי המטרה ממרחק של עד חמישה קילומטרים ולבסוף לירות קרן לייזר ארוכה מספיק כדי לפוצץ באוויר את הרקטה. כדי לפוצץ באוויר כלים בלתי מאוישים זקוקה המערכת לאות חיצוני של מערכת רדאר, אך כדי ליירט רקטות היא יכולה לפעול באופן עצמאי. בקיץ שעבר הצליחה המערכת להשמיד באוויר כלי טיס בלתי מאויש, ואילו לפני כחצי שנה הצליחה המערכת ליירט מספר רקטות במקביל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות