לראשונה מאז נבחרה לראשות העבודה, יחימוביץ' נפגשה עם אבו מאזן

הפגישה עם הנשיא הפלסטיני היא חלק ממאמציה של יחימוביץ' לעסוק בסוגיות מדיניות. "יש להיענות למאמצי התיווך האמריקאים ולחדש את המו"מ"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' נפגשה היום (ראשון) בצהריים עם הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס (אבו מאזן). יחימוביץ' ארגנה את הפגישה בחשאיות ומידרה את כל חברי סיעתה. הפגישה, שהתקיימה ברמאללה, היא הראשונה בין יחימוביץ' לבין אבו מאזן או כל גורם פלסטיני בכיר אחר מאז כניסתה לתפקיד יו"ר מפלגת העבודה.

הפגישה היום היא חלק ממאמציה של יחימוביץ' לעסוק בצורה רחבה יותר בסוגיות מדיניות. לפני כמה שבועות אמרה יו"ר מפלגת העבודה כי העובדה שהיא ומפלגתה לא התעסקו בנושא המדיני גרם למעבר של ארבעה מנדטים לתנועה של ציפי לבני ולמרצ. באירוע של מפלגת העבודה לרגל יום ירושלים שהתקיים בשבוע שעבר אמרה יחימוביץ' כי אם הממשלה תנסה לקדם תהליך מדיני מפלגת העבודה תתמוך בה ואף תצטרף לממשלה אם יהיה בכך צורך.

לא ברור מי הגורם שסייע ליחימוביץ' לארגן את הפגישה עם עבאס, אולם היא שמרה את ההכנות בסוד ולא עידכנה אף אחד מחבריה לסיעה. כשעזבה את רמאללה פרסמה יחימוביץ' הודעה לעיתונות ובמקביל שיגרה הודעת סמס לחברי הכנסת של מפלגת העבודה. "נפגשתי עכשיו עם אבו מאזן בלשכתו לשיחה ב-4 עיניים", כתבה יחימוביץ' לחברי סיעתה. "המעוניינים בעדכון מוזמנים להתקשר אלי".

בפגישתה עם אבו מאזן היום, אמרה יחימוביץ' כי מפלגת העבודה מחוייבת לפתרון שתי מדינות לשני עמים וציינה כי לישראל יש אינטרס עליון לשמירת ביטחון אזרחיה בכל הסדר. "יש צורך לגשת למשא ומתן באופן מידי ולבחון את עמדות שני הצדדים בכל הסוגיות", אמרה יחימוביץ לאבו מאזן. "זו העת להיענות למאמצי התיווך של הממשל האמריקאי לחידוש תהלך השלום".

שלי יחימוביץ'. פגישה ראשונה עם עבאסצילום: אורן נחשון

יחימוביץ' אמרה עוד לעבאס כי הבהירה לראש הממשלה נתניהו שאם הוא ינקוט בצעדים משמעותיים לקראת הסדר מדיני עם הפלסטינים האופוזיציה תעניק לממשלה "רשת ביטחון" פוליטית ולא תאפשר לגורמים בימין להפיל אותה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ