ד"ר אהוד נצר מונה למנהל הקריה למחקר גרעיני בדימונה

נצר, ששימש מ-2008 כסמנכ"ל פיתוח בוועדה לאנרגיה אטומית, יחליף את האלוף במיל' אודי אדם שמעוניין להתמקד בתחום העסקי

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן

ד"ר אהוד (אודי) נצר יהיה המנהל הבא של הקריה למחקר גרעיני בדימונה, כך אושר היום (שני) בממשלה. נצר יכנס לתפקיד במקומו של האלוף (במיל') אודי אדם.

האלוף (במיל') אדם יסיים את תפקידו בחודשי הקיץ הקרובים, בתום קדנציה של חמש שנים כמנהל הקריה למחקר גרעיני. גורמים בוועדה לאנרגיה אטומית אמרו כי אדם, שבתפקידו האחרון בצה"ל שימש כמפקד פיקוד הצפון ולאחר מלחמת לבנון השנייה ביקש לפרוש מצה"ל, מעוניין להתמקד בתחום העסקי לאחר שיסיים את תפקידו.

ד"ר נצר, מהנדס מכונות בהשכלתו, משמש החל משנת 2008 כסמנכ"ל פיתוח בוועדה לאנרגיה אטומית. מינויו לתפקיד מנהל הקמ"ג יהיה תפקידו השני בסך כל בוועדה לאנרגיה אטומית ובמוסדות המחקר הגרעיניים. ד"ר נצר הוא בוגר תואר ראשון ושני בהנדסת מכונות בטכניון ובוגר תואר שלישי באוניברסיטת סטנפורד בארצות הברית. קודם לכן שימש בתפקידי הנדסה שונים בחברת רפאל, והיה גם ראש חטיבת המערכות והתקשוב ברפאל. הוא צפוי להתחיל בתהליכי חפיפה עם האלוף (במיל') אדם בחודשים הקרובים טרם כניסתו לתפקיד.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בירך על מינויו של ד"ר נצר ואמר כי הוא מכיר את יכולותיו, משוכנע שיצליח בתפקידו כמנהל קמ"ג וימשיך להביא לחוזקה וביטחונה של מדינת ישראל. נתניהו הביע גם את הערכתו למנהל הקריה למחקר גרעיני היוצא ואיחל לו הצלחה בהמשך דרכו.

מהוועדה לאנרגיה אטומית נמסר כי "האלוף (מיל') אודי אדם הוביל את קמ"ג להישגים רבים והוא משאיר אחריו ארגון עם 'מצפן ארגוני' ברור, תוכנית מתאר לשנים ארוכות ותוכנית הכשרה ופיתוח לכוח אדם מדעי-טכנולוגי, ועשייה ברוכה לקידום קמ"ג והוועדה לאנרגיה אטומית".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ