דיווח: איראן שכנעה את אסד לאפשר לחיזבאללה לפעול בגולן

לפי הדיווח בעיתון אל-חיאת, איראן מנסה להראות כי פגיעה באסד תגרור פגיעה נגדית באזור כולו ובישראל בפרט

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי

העיתון אל-חיאת מדווח כי איראן שכנעה את נשיא סוריה, בשאר אסד, לאפשר לחיזבאללה לפעול ברמת הגולן "אם וכשאר יוחלט לעשות כך בחזית זו".
על פי הדיווח, בו מצוטט מקור איראני, ששמו לא מצויין, איראן ביקשה להעביר מסר ברור לקהילה הבינלאומית, שהפלת משטר אסד לא תפגע רק באסד ובבני בריתו, אלא תפגע בכל האזור ובעיקר בישראל.

עוד צוין בדיווח כי סוריה הסכימה שחיזבאללה יוביל את המערכה בגולן, וכי הצבא הסורי יסייע לארגון בכל הקשור בעניינים לוגיסטיים. כמו כן נכתב כי דמשק השתכנעה בצורך להפוך את הגולן לחזית פעילה במאבק מול ישראל, ולאפשר לכל מי שיחפוץ בכך להילחם בישראל, כשנקודות המוצא ללחימה יהיו רמת הגולן והר החרמון.

למרות הדברים, גורמים ערבים בכירים הטילו ספק בכך שהמשטר בדמשק אכן יפעל לפתיחת חזית ברמת הגולן בשלב מזה. זאת, משום שישראל תראה בכל תרחיש את אסד כאחראי להתלקחות הגזרה, ותגיב באופן מידי הן בסוריה והן בלבנון.

נאומו של נסארללה, לפני כשבוע

לפני כשבוע, הצהיר מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, כי סוריה תספק לארגונו "נשק שישנה את כללי משחק" וכי חיזבאללה "יתמוך בכל מאמץ סורי להחזיר לידיה את רמת הגולן". "לישראל יש מטרות ובראשן להוציא את סוריה ממעגל ההתנגדות. אין משטר ערבי שהגיש סיוע להתנגדות כמו שעשה משטר אסד", אמר בנאום בטקס לציון 25 שנים להיווסדה של תחנת הרדיו של חיזבאללה.

נסראללה התייחס לתקיפה בסוריה שיוחסה לישראל. "התקיפה נועדה להכניע את סוריה... מספר ההרוגים בתקיפה לא עלה על חמישה, מדובר באנשי צבא שהיו שומרים במקום. התגובה הסורית למתקפה חשובה ביותר... אנחנו מוכנים לסייע למאבק העממי הסורי ברמת הגולן ומוכנים לקבל כל נשק חדיש. כמו שסוריה תמכה בהתנגדות, אנחנו נעמוד לצד המאבק העממי הסורי למען שחרור הגולן הערבי הסורי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ