משרד הביטחון הודיע על פירוק האגודה למען החייל

במשרד אימצו את החלטות הוועדה שהמליצה על הקמת "האגודה החדשה לשירות החייל" שתתמקד בגיוס תרומות ובחלוקתן לחיילי צה"ל

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

שנה וחצי לאחר דו"ח ועדת מינטקביץ', שהמליץ על סגירת האגודה למען החייל, במשרד הביטחון הודיעו היום (חמישי) כי הם יחלו ביישום ההמלצות לארגון מחדש של מערך גיוס התרומות לחיילי צה"ל וחלוקתם.

לפי המלצות הוועדה ותוכנית משרד הביטחון, האגודה למען החייל וקרן ליב"י יפסיקו לפעול במתכונתן הנוכחית היוצרת כפילות בגיוס התרומות לחיילי צה"ל. במקומם תוקם "האגודה החדשה לשירות החייל", שתורכב משני גופים חדשים – האחד יתמקד בגיוס תרומות בארץ ובעולם, והשני יהיה גוף תפעול שיהיה אחראי על חלוקת התרומות עצמן ועל התמיכה בחיילי צה"ל.

בראש כל אחד מהגופים יעמוד מנכ"ל נפרד. לפי הנחיית מנכ"ל משרד הביטחון, האלוף במילואים אודי שני, במשרד הביטחון יחלו בהקמת הגופים החדשים בעוד כחודש וחצי. התהליך צפוי להסתיים עד סוף השנה.

הוועדה בראשותו של אריה מינטקביץ', שהציגה את מסקנותיה בסוף 2011, מצאה שורת ליקויים חמורים בפעילות האגודה למען החייל, שבראשה עומד אביגדור קהלני. לפי הוועדה, מתוך תקציב של 274 מיליון שקלים שעמד ברשות האגודה למען החייל ב-2010, רק כ-48 מיליון שקלים היו תוצאה של גיוס תרומות אקטיבי של האגודה – פחות מחמישית מתקציבה. הוצאות גופי המנהלה והמטה של האגודה באותה שנה, עמדה על 32 מיליון שקלים. הוועדה עצמה טענה כי האגודה למעשה שימשה כ"צינור להעברת תרומות שגייסו אחרים בחו"ל", דוגמת ארגון ידידי צה"ל בארצות הברית (FIDF).

אביגדור קהלני, יו"ר האגודה למען החיילצילום: דרור ארצי - ג'יני

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ